Vivaldi: Stabat Mater (CD/DVD)

  • -20%
  • Bestseller
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
55,99 zł 69,99 zł Oszczędzasz 14,00 zł
„Stabat Mater” Vivaldiego - dzieło związane z Wielkanocą - to potężny i poruszający poemat z XIII wieku, który odzwierciedla cierpienie Maryi na krzyżu. Jakub Józef Orliński zaśpiewał je po raz pierwszy jako student w Warszawie i po raz pierwszy wykonał publicznie w 8 sierpnia 2013 roku. Siedem lat później (11–13.VII.2020) nagrał dzieło w Krakowie z instrumentalistami Capelli Cracoviensis i dyrygentem/organistą Janem Tomaszem Adamusem. Podczas sesji nagraniowych artysta wpadł na pomysł rozwinięcia tego „pandemicznego projektu” o wideo ilustrujące 20-minutową partyturę Vivaldiego.

W efekcie album zawiera dodatkowo DVD z filmem krótkometrażowym, którego reżyserem jest wielokrotnie nagradzany Sebastian Pańczyk (Effie Awards). Obraz nie ilustruje dosłownie słów „Stabat Mater”, chociaż w filmie znajdują się odniesienia do obrazów religijnych. Angażuje się raczej wątek empatii przewijający się przez tekst: empatię Maryi wobec ukrzyżowanego syna oraz empatię czytelnika lub słuchacza wobec cierpienia Maryi. Zdjęcia powstawały m.in. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Jak mówi reżyser: „Współczesność formy tego filmu w zestawieniu z tak klasycznym utworem mogą być zaskoczeniem. (…) Sam kontrast piękna wykonania tego utworu i dramatycznych scen filmu pewnie będzie zaskakujące, ale wydarza się to z pełną świadomością zestawienia ze sobą tych energii”.

Nagranie „Stabat Mater” Vivaldiego nawiązuje do cyklu tematycznego, który zapoczątkował w 2018 roku debiutancki album Orlińskiego „Anima Sacra”. Kontynuacją była „Anima Aeterna”, który to album – jak pisał magazyn „Gramophone” – po raz kolejny potwierdził, że jest „jednym z najbardziej uderzających młodych talentów nie tylko w śpiewie kontratenorowym, ale szerzej w muzyce barokowej”.

Antonio Vivaldi
Stabat Mater, RV 621

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Vivaldi: Stabat Mater (CD/DVD)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Stabat Mater dolorosa
2. Cujus animam gementem
3. O quam tristis et afflicta
4. Quis est homo
5. Quis non posset contristari
6. Pro peccattis suae gentis
7. Eia mater, fons amoris
8. Fac ut ardeat cor meum
9. Amen