Opinie o Nas

Dostępność:

57,00 zł 61,00 zł Oszczędzasz 4,00 zł
Specjalna edycja „Wedding Album” Johna Lennona i Yoko Ono na 50 rocznicę zawarcia małżeństwa pary. Wydana oryginalnie w 1969r. płyta była trzecim eksperymentalnym albumem Lennona i Ono.

20 marca 1969r. pobrali się podczas cywilnej ceremonii na Gibraltarze. Dla uczczenia wydarzenia świeżo upieczeni małżonkowie zamiast wyjazdu w tradycyjną podróż poślubną postanowili rozpocząć niekonwencjonalną kampanię o pokój na świecie i w proteście przeciwko wojnie w Wietnamie.

Para zameldowała się w Hotelu Hilton w Amsterdamie i spędziła tydzień w łóżku zapraszając do swojego pokoju hotelowego dziennikarzy i fotoreporterów i udzielając dziesiątki wywiadów. „Wedding Album” w doskonały sposób uchwycił szczerość, poczucie humoru i spontaniczność tamtych czasów. Wznowiony album ukaże się na białym winylu z oryginalną okładką projektu Johna Kosha. Wydanie zostanie wzbogacone o wiele pamiątek związanych ze ślubem Johna i Yoko - zdjęcia, kopię aktu zawarcia małżeństwa, rysunki pary czy zdjęcie tortu weselnego.

Więcej informacji
Data wydania 22 mar 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wedding Album
1. John & Yoko
2. Amsterdam