Wichrowe Wzgórza

  • -32%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
27,29 zł 40,00 zł Oszczędzasz 12,71 zł

„Wichrowe wzgórza” Emily Brontë to książka świetnie znana chyba każdej miłośniczce literatury romansowej. Zajrzyj na stronę Świata Książki i sięgnij po nią już dzisiaj.

„Wichrowe Wzgórza”


„Wichrowe Wzgórza” należą obok „Dziwnych losów Jane Eyre” do najpopularniejszych utworów romantycznych w literaturze europejskiej. Burzliwa i pełna zaskakujących zwrotów akcji relacja Katy i Heathcliffa stała się inspiracją dla kolejnych pokoleń pisarzy i artystów.
Akcja powieści rozciągnięta jest na wiele lat i ma miejsce na przełomie XVIII i XIX wieku w Yorkshire. To właśnie wtedy Earnshaw, czyli ojciec Katy, podczas swojej podróży do Londynu postanawia przygarnąć do siebie cygańskiego chłopca imieniem Heathcliff. Pomiędzy nim a Katy w miarę upływu czasu zaczyna rodzić się uczucie, które zostaje wystawione na ogromną próbę, kiedy Katy poznaje czarującego arystokratę Edgara Lintona i szybko się w nim zakochuje. Uczucie to staje się bolesną zadrą w sercu Heathcliffa – a z czasem także samej Katy, a jego finał będzie zaskakujący nawet dla głównych bohaterów…

Dlaczego książka „Wichrowe Wzgórza” do dziś budzi kontrowersje?


Format „Wichrowych wzgórz” jest daleki od klasycznej powieści romantycznej ze szczęśliwym happy endem i jednoznacznie pozytywnymi bohaterami. Zarówno Katy, jak i Heathcliff posiadają bowiem złożone i niezwykle trudne w jednoznacznej ocenie osobowości. Gorycz, jaką budzi w nich niemożność sfinalizowania ich uczucia, tylko pogłębia ich frustrację i niezadowolenie z otaczającej rzeczywistości. Z tego też powody Emily Brontë nierzadko zarzucano brutalizm, a czasem nawet – celowe epatowanie okrucieństwem. Po latach wiemy jednak, że oceny te dalekie były od uzasadnionych, a same „Wichrowe Wzgórza” należą do jednej z najciekawszych analiz ówczesnego społeczeństwa angielskiego.

Emily Brontë – nie tylko autorka niezapomnianych „Wichrowych Wzgórz”


Emily Brontë to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych powieściopisarek brytyjskiego pochodzenia. Choć zmarła w stosunkowo wczesnym wieku, bo mając zaledwie 30 lat, w wyniku powikłań po zapaleniu płuc, jej dzieła wywarły trwały wpływ na kształt XIX-wiecznej literatury europejskiej. Największą sławę przyniosły jej „Wichrowe Wzgórza” – powieść romantyczna, która swoją premierę miała w 1847.

Ciekawostki o Emily Brontë


Przez pewien czas mieszkała w Brukseli, gdzie podjęła edukację oraz pracowała jako nauczycielka. O wiele bardziej niż nauczanie pociągało ją jednak pisanie.
Zdaniem niektórych badaczy autorką „Wichrowych Wzgórz” była nie Emily, a jej siostra Charlotte.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Wichrowe Wzgórza
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.