Williams: Violin Concerto No.2 & Selected Film Themes (Deluxe) (Blu-ray/CD)

  • -17%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
99,50 zł 119,99 zł Oszczędzasz 20,49 zł

John Williams & Anne-sophie Mutter w premierowym nagraniu koncertu skrzypcowego nr. 2, napisanego dla tej artystki!

W ślad za wielkim sukcesem albumu „John Williams – The Berlin Concert” – który dotarł na szczyt niemieckiej listy bestsellerów natychmiast po premierze 4 lutego tego roku i uzyskał tam niedługo później status złotej płyty –Deutsche Grammophon z dumą prezentuje obecnie światową premiere fonograficzną nagrania drugiego koncertu skrzypcowego, napisanego przez Johna Williamsa dla Anne-Sophie Mutter. Artystka dokonała tego nagrania z Boston Symphony Orchestra pod dyrekcją kompozytora.

Na albumie znalazły się także trzy tematy filmowe, w nowych aranżacjach dokonanych przez Johna Williamsa na skrzypce i orkiestrę: temat z filmu “The Long Goodbye”, “Han Solo and the Princess” z filmu “Star Wars: The Empire Strikes Back” oraz “Marion’s Theme” z filmu “Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark”.

Album “Williams: Violin Concerto No. 2 & Selected Film Themes” miał światową premierę 3 czerwca 2022, w wersji CD oraz wersji cyfrowej, natomiast nagranie koncertu skrzypcowego będzie dostępne jednocześnie w wersji winylowej.

Współpraca tych dwojga artystów rozpoczęła się w lipcu 2017 roku na festiwalu w Tanglewood, od wykonania utworu „Markings” – na skrzypce solo, harfę i orkiestrę smyczkową – dedykowanego Anne-Sophie Mutter przez Johna Williamsa i była kontynuowana poprzez wspólne występy oraz nagrania, wydane na dwóch albumach Deutsche Grammophon: “Across the Stars” (2019) oraz “John Williams in Vienna” (2020).

Drugi koncert skrzypcowy stworzony przez Johna Williamsa dla Anne-Sophie Mutter jest wyrazem admiracji i głębokiego szacunku dla znakomitej sztuki wykonawczej oraz osobowości tej wybitnej artystki.

Kompozytor wspomina: „gdy Anne-Sophie zaprosiła mnie do skomponowania koncertu skrzypcowego dla Niej, pomyślałem, że jest to znakomita okazja, by napisać utwór dla jednej z największych światowych artystów ale jest to także duże wyzwanie kompozytorskie, gdyż w literaturze muzycznej na skrzypce mamy wiele wybitnych dzieł…”

Edycja albumu w wersji Blu-ray zawiera wszystkie nagrania w formacie Dolby Atmos surround sound mix, Stereo i Surround, film z premiery estradowej drugiego koncertu skrzypcowego na festiwalu w Tanglewood w 2021 roku, zapis trzech tematów filmowych z koncertu w Bostonie oraz 25-minutowy wywiad Anne-Sophie Mutter i Johna Williamsa zarejestrowany w Tanglewood.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Williams: Violin Concerto No.2 & Selected Film Themes (Deluxe) (Blu-ray/CD)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.