Wodecki Jazz '70 dialogi (Digipack)

  • -14%
  • Bestseller
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)10 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)12 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
39,99 zł 46,50 zł Oszczędzasz 6,51 zł

Jest tu wszystko, co lubimy. Jest podróż w czasie. Jest Zbigniew Wodecki, ale uwaga – taki, jakiego nie znaliśmy. I jest wyjątkowa relacja, stworzona między znalezionymi w archiwach materiałami, a współczesnym głosem polskiego jazzu. To istota tego albumu, zrobionego niemal na granicy artystycznego szaleństwa. W 2021 roku, czyli cztery lata od śmierci Zbigniewa Wodeckiego, twórczość artysty okazuje się niezmiennie świeża i inspirująca, szczególnie ta jej część, która dopiero teraz staje się szerzej znana.
No bo jak to – Wodecki i jazz?!

Ten niecodzienny projekt muzyczny łączy archiwalne nagrania kompozycji Zbigniewa Wodeckiego oraz ich interpretacje, które zaproponowali znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej. Stylistycznie płyta pokazuje jazz lat 70-tych, kiedy artysta komponował i bawił się ekstrawagancko głosem, przede wszystkim jednak grał na skrzypcach z orkiestrami Jerzego Miliana czy Andrzeja Trzaskowskiego, a swoje autorskie utwory nagrywał w Polskim Radiu.

Zaproszeni do projektu goście, m.in. Henryk Mis´kiewicz, Leszek Moz˙dz˙er, Marek Napio´rkowski, Michał Tokaj oraz Michał Baran´ski i Paweł Dobrowolski, wybrali sobie po jednym z utworów Zbigniewa Wodeckiego do autorskiej aranżacji. Materiały sprzed lat udostępniło na licencji Archiwum Polskiego Radia, a te współczesne powstały podczas sesji nagraniowej z grudnia 2020 i początku 2021 roku.

Właśnie spełnia się jedno z moich marzeń. Przedstawiam Pan´stwu szalonego muzycznie Zbigniewa Wodeckiego z niezwykłych czasów! Uwielbiam cała?, niezwykle róz˙norodna? twórczos´c´ Taty, szczególnie z lat 70-tych. To nie tylko klimat tamtych „szalonych” lat, to wielka przestrzen´ muzyczna, w której Tata artystycznie sie? poszukiwał. Wyobraz´my to sobie... Chwile? po szkole muzycznej zostaje zaproszony przez Marka Grechute? do zespołu Anawa, gra z Ewa? Demarczyk, w Piwnicy Pod Baranami, z orkiestrami Polskiego Radia, z big-bandem Jerzego Miliana. Komponuje, nagrywa płyte? „1976” i wygrywa waz˙ne festiwale muzyczne lubianymi i charakterystycznymi dla siebie utworami, jak „Strach na wróble”, „Izolda” czy „Wspomnienia tych dni”. A w mie?dzy czasie... powstaje taki kapitalny jazz! Wybrałam na te? płyte? utwory i kompozycje z tamtych lat, zwariowane i znakomite, do których nagralis´my z naszymi gos´c´mi, wspaniałymi jazzmanami, ich nowe aranz˙acje. To jeszcze inna muzyczna twarz Zbigniewa Wodeckiego - instrumentalny jazz. Z rados´cia? i pozdrowieniami,
Kasia Wodecka-Stubbs

Artyści:
Henryk Miśkiewicz - saksofon
Leszek Możdżer - fortepian
Marek Napiórkowski - gitary
Michał Tokaj - fortepian
Michał Barański - kontrabas
Paweł Dobrowolski - perkusja


Nad remasteringiem i całos´cia? dz´wie?ku pracował Jacek Gawłowski. Kierownictwo muzyczne – Michał Tokaj. Grafike? stworzył Krzysztof Kuki Iwan´ski.
Kompozycje i wykonania archiwalne: Zbigniew Wodecki
Zespół wokalny: Alibabki
Archiwalne nagrania Polskiego Radia: Orkiestra PRiTV pod batuta? Andrzeja Trzaskowskiego, Jana Pruszaka i Edwarda Dyla?ga dzie?ki uprzejmos´ci Agencji Muzycznej Polskiego Radia
Producent albumu: Twist On Productions - Kasia Wodecka Stubbs.
Projekt powstał przy wsparciu ze s´rodków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Wodecki Jazz '70 dialogi (Digipack)
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Fantazja - Zbigniew Wodecki 
2.  Dialogi - Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer
3. Ballada o Nieznajomych - Henryk Miśkiewicz 
4. Introwizja - Henryk Miśkiewicz, Paweł Dobrowolski
5. Etiuda na głos i skrzypce - Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer
6. Fantazja - Michał Tokaj
7. Wariacje na temat Tanców Rumuńskich - Zbigniew Wodecki 
8. Dzielę z Tobą Dzień na Dwoje - Marek Napiórkowski
9. Dzielą z Tobą Dzień na Dwoje - Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Wodecki
10. Etiuda na Big Band i Skrzypce - Zbigniew Wodecki, Michał Tokaj
11. Ballada o Nieznajomych - Zbigniew Wodecki