
Opis
Czy aby zapobiec katastrofie, trzeba przyjąć, że ta już nastąpiła? Najbardziej prowokacyjny filozof naszych czasów powraca z odpowiedzią, jak zawrócić ludzkość z drogi ku samozagładzie.
Ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani informacjami o nadciągającej zagładzie. Kryzysy kumulują się – rosyjska inwazja na Ukrainę, rosnące zagrożenie wojną nuklearną, globalne ocieplenie, załamanie ekosystemów, powszechne niepokoje społeczne i gospodarcze. Pomimo głosów polityków i aktywistów, nawołujących do podjęcia natychmiastowych działań, dryfujemy ku katastrofie. Czas na działanie jest teraz. Ale może sposobem na zapobieżenie katastrofie jest przyjęcie założenia, że ona już nastąpiła? Może powinniśmy zaakceptować fakt, że godzina zero już wybiła?
W książce „Za późno na przebudzenie” Slavoj Žižek rysuje nową drogę dla radykalnej polityki emancypacyjnej, która mogłaby zawrócić ludzkość z drogi ku samozagładzie. Pokazuje dlaczego liberalna lewica nie jest w stanie zaproponować rozwiązania oraz obnaża podstępną propagandę faszystowskiej prawicy, która zawłaszcza niegdyś postępowe idee. Žižek w swoim bezkompromisowym stylu diagnozuje obecną geopolitykę. I pokazuje, jak dla zmiany przyszłości musimy skupić się najpierw na zmianie przeszłości.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Jasna 10 lok 3
00-013 Warszawa
sklep@krytykapolityczna.pl
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:34,93 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 49,90 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+








