Opinie o Nas

40 piosenek

  • -18%

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
27,00 zł 32,99 zł Oszczędzasz 5,99 zł
Rena Rolska (właściwie Regina Rollinger-Jonkajtys) – piosenkarka i aktorka, urodziła się w Warszawie. Uczyła się śpiewu operowego u Wacława Filipowicza i Jadwigi Reiss. Karierę rozpoczynała w latach 50. Najpierw śpiewała w Chórze Polskiego Radia. W 1955 zaczęła występować jako solistka z Orkiestrą Taneczną Polskiego Radia Jana Cajmera. W latach 1956 – 60 współpracowała z kabaretem architektów Pinezka, i następnie z kabaretem Dreszczowiec, obok m.in. Wojciecha Młynarskiego i Mariana Jonkajtysa - przyszłego męża. Od 1971 roku, przez siedem lat była związana z warszawskim Teatrem Syrena. Słuchacze Polskiego Radia pamiętają Renę Rolską z Podwieczorku przy mikrofonie, z roli uczennicy „Rolska do tablicy”. W roku 1981 wycofała się z działalności estradowej, by poświęcić się życiu rodzinnemu oraz zająć się… metaloplastyką i inkrustacją.

W latach swej artystycznej aktywności Rena Rolska pozostawała wielką gwiazdą polskiej estrady. Śpiewała piosenki, które szybko stawały się przebojami. Oto niektóre ich tytuły: Złoty pierścionek, Nie oczekuję dziś nikogo – autorstwa Derwida, czyli samego Witolda Lutosławskiego, Piosenka prawdę ci powie – najwyżej oceniona polska piosenka roku 1961, Ej, Piotr i in. Rena Rolska wiele razy występowała na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wyjeżdżała z recitalami do USA, Kanady, Belgii, Francji, Szwecji, Austrii, ZSRR i innych krajów ówczesnego bloku. Otrzymywała nagrody i wyróżnienia, m.in. Złoty Mikrofon oraz medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Pierwsze płyty z piosenkami Reny Rolskiej pojawiły się pod koniec lat 50. od razu ciesząc się wielkim powodzeniem, jak np. Piosenka za dwa soldy, którą włączyliśmy do naszego albumu. Kolejne płyty (wyłącznie MUZY – Polskich Nagrań) przynosiły kolejne piosenkarskie przeboje. W roku 1971 ukazał się longplay z romansami, nagranymi przy współudziale Orkiestry p/dyr. Jana Pruszaka. Rzecz warta podkreślenia, że po latach interpretacje Reny Rolskiej zachowują swą oryginalność, dotyczącą charakteru romansów i ich specjalnej, bardzo osobistej nuty.

Oddając do rąk Państwa ten oto, dwupłytowy album piosenek Reny Rolskiej, mamy świadomość, że to zaledwie część Jej wspaniałego dorobku artystycznego. Tych płyt musiało by być przynajmniej pięć, żeby ukazać pełnię estradowego talentu, dotyczącego zarówno aktorstwa (w tym charakterystycznego), jak i samego już kunsztu wokalnego.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: 40 piosenek
Twoja ocena
Ocena ogólna