Aktualności


swiatksiazki.pl na podium w rankingach Ceneo i Opineo 2020!

Jak co roku Opineo oraz Ceneo przygotowały raporty: „Ranking Sklepów Internetowych 2020” (Opineo) i „Ranking Zaufanych Sklepów 2020” (Ceneo). Swiatksiazki.pl w obydwu rankingach zajął drugie miejsce – w rankingu Opineo w kategorii „książki”, zaś w rankingu Ceneo w kategorii „kultura i rozrywka”.

Ranking Opineo zestawiany jest na podstawie opinii, wystawionych przez konsumentów po dokonaniu zakupów. Ocenie poddane zostają szybkość realizacji zamówienia, poziom obsługi klienta i jakość zapakowania przesyłki. Konsumenci są także pytani o to, czy poleciliby ten sklep internetowy znajomym.

Ranking Ceneo powstał na podstawie ocen klientów sklepów internetowych. Dane, na podstawie których stworzony został ranking, pochodzą z ankiet wypełnionych przez osoby, które złożyły zamówienia online w sklepie objętym Programem Zaufanych Opinii.


Księgarnie Świat Książki z najlepszą obsługą Klienta w branży księgarskiej wg raportu Daymakeirndex 2019 

Wszyscy nasi Klienci są dla nas ważni! I mamy na to potwierdzenie! W Daymakerindex 2019 – w rankingu poziomu obsługi Klienta przeprowadzonego wśród 108 sieci sklepów jesteśmy na 7. miejscu. Tym samym osiągnęliśmy też najwyższy wynik w branży księgarskiej, uzyskując wynik aż 93,7%. Dla nas to ogromne wyróżnienie!

Więcej na: https://www.daymaker.se/pl/daymakerindex/


Księgarnie Świat Książki wyróżnione w kategorii "Ekspansja sieci handlowych 2018 roku"

Sieć Księgarnie Świat Książki otrzymała wyróżnienie PRCH Retail Awards przyznane przez Polską Radę Centrów Handlowych w kategorii „Ekspansja sieci handlowej 2018 roku”. Kategoria obejmuje sieci handlowe, które w okresie między 1 stycznia 2016 r. a 31 grudnia 2017 r. wyróżniły się znacznym wzrostem liczby sklepów otwartych na terenie kraju lub zagranicą oraz znaczącym wzrostem czynników efektywności sklepów w kraju lub zagranicą.


Księgarnie Świat Książki z najlepszą obsługą Klienta w branży księgarskiej wg raportu Daymakeirndex 2018 

Daymakerindex to coroczne badanie jakości obsługi Klienta opracowane przez firmę Daymaker, oparte na obserwacjach prowadzonych z użyciem metody „tajemniczego klienta” w 660 sklepach, 130 sieci handlowych, 18 branżach sektora handlu detalicznego.

W tegorocznym badaniu poziomu obsługi Klienta wśród 130 sieci handlu detalicznego na rynku polskim, Księgarnie Świat Książki osiągnęły 27. pozycję i tym samym najwyższy wynik w branży księgarskiej. Ogromnym atutem wyróżniającym sieć jest fakt, że pozycja Księgarń Świat Książki w rankingu rośnie z roku na rok. W raporcie Daymakerindex 2016 Księgarnie Świat Książki uzyskały wynik 63%, rok później pozycja wzrosła do 84%, a w najnowszym rankingu Księgarnie Świat Książki osiągnęły wynik 87%. W ciągu dwóch ostatnich lat obsługa Klienta w sieci Księgarnie Świat Książki wzrosła o 24%.

W 2017 roku zostało otwartych 48 nowych lokalizacji sieci Księgarnie Świat Książki, która aktualnie liczy 114 sklepów i wciąż planowane są kolejne otwarcia m.in. w Bydgoszczy (Galeria Pomorska), Gdańsku (CH Forum Gdańsk), Inowrocławiu (Galeria Solna) i Rzeszowie (CH Nowy Świat). Razem z ekspansją sieci rośnie również wysoka jakość obsługi Klienta, co potwierdza otrzymane wyróżnienie Daymakerindex 2018.

 Wyróżnienie Daymakerindex przyznawane jest konkretnej marce, której personel dostarcza swoim klientom niezwykle pozytywnych przeżyć związanych z robieniem zakupów. Profesjonalizm, uprzejmość, zaangażowanie, pozytywne usposobienie sprzedawców sprawiają, że zakupy w sklepach tej marki są prawdziwą przyjemnością.

Sofia Valentin, Sales Director Daymaker Group


Księgarnie Świat Książki Wydarzeniem Roku 2017 

9 lutego 2018 r. sieć Księgarnie Świat Książki otrzymała nagrodę Wydarzenie Roku 2017. Nagroda co roku przyznawana jest przez redakcję "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" (Biblioteka Analiz). Sieć Księgarnie Świat Książki została wyróżniona za niezwykle dynamiczną ekspansję, działanie według najwyższych standardów biznesowych i realizowanie autorskiej, znakomicie sformatowanej polityki asortymentowej i sprzedażowej.

W roku 2017 sieć Księgarnie Świat Książki powiększyła się o blisko 50 nowych lokalizacji, kończąc rok 2017 na 112 księgarniach.