Magdalena Knedler

Magdalena Knedler

Magdalena Knedler to autorka licznych utworów o tematyce kryminalnej i obyczajowej. Jej debiut wydawniczy miał miejsce w 2015 roku, kiedy to na rynku pojawiła się powieść „Pan Darcy nie żyje”, nawiązująca swoją fabułą do „Dumy i uprzedzenia” Jane Austen. Laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym tytułu „Książki roku 2017” portalu Granice.pl w kategoriach „Najlepsze kryminały i thrillery” oraz „Najlepsza proza”.

Czytaj dalej
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty: 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty: 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Córka Jubilera. Seria Ocean odrzuconych. Tom 1
  Córka Jubilera. Seria Ocean odrzuconych. Tom 1
   
  Magdalena Knedler
  Książki | miękka okładka
  29,10 zł 44,99 zł Oszczędzasz 15,89 zł
  • -35%
  Wysyłamy w 24h
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty: 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Magdalena Knedler – życie i twórczość

Absolwentka filologii polskiej oraz podyplomowych studiów z logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim. Zanim w pełni poświęciła się pisarstwu, pracowała jako logopedka medialna i nauczycielka wymowy scenicznej, kształcąc m.in. aktorów i dziennikarzy. Na co dzień mieszka we Wrocławiu. To właśnie w tym mieście toczy się akcja dużej części jej powieści. Do najpopularniejszych utworów Knedler zaliczyć można takie pozycje, jak „Dziewczyna z daleka”, w której czytelnik musi zmierzyć się z dramatyczną historią głównej bohaterki, stuletniej Nataszy Silsterwitz, czy „Moje przyjaciółki z Ravensbrück”, ukazującą losy 4 więźniarek tytułowego obozu koncentracyjnego. Jedną z ostatnich powieści Magdaleny Knedler jest „Położna z Auschwitz”. Pisarka przedstawia w niej niezwykłą biografię Stanisławy Leszczyńskiej, pełniącej w Auschwitz funkcję szpitalnej położnej. Chwytająca za serce fabuła trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej chwili.

Książki Magdaleny Knedler – wybrane tytuły

● Cykl kryminałów o Annie Lindholm: „Nic oprócz strachu” (2016), „Nic oprócz milczenia (2016)”, „Nic oprócz śmieci” (2017)

● Seria „Ocean Odrzuconych”: „Córka jubilera” (2019), „Klątwa Wiecznego Tułacza” (2019).

● „Pan Darcy nie żyje” (2015)

● „Dziewczyna z daleka” (2017)

● „Nie całkiem białe Boże Narodzenie” (2017)

● „Moje przyjaciółki z Ravensbrück” (2019)

● „Dziewczyna kata” (2019)

● „Położna z Auschwitz” (2020).