
Opis
Kontynuacja sprzedanego w 10 milionach egzemplarzy kultowego dzieła Ślady palców bogów.
Nowe sensacyjne dowody na poparcie rewolucyjnej hipotezy o początkach naszej cywilizacji.
Czy kosmiczny kataklizm zniszczył 12 000 lat temu nieznaną, wysokorozwiniętą cywilizację?
GRAHAM HANCOCK to jeden z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy dziejów ludzkości. Autor bestsellerów przetłumaczonych na 27 języków.
Dwadzieścia osiem lat temu Hancock zaszokował świat nauki dziełem Ślady palców bogów. Przedstawił w nim hipotezę istnienia jednej cywilizacji, pramatki wszystkich kultur. To jedno z przełomowych wydarzeń intelektualnych naszych czasów. – pisał „The Times”.
W Magach bogów Graham Hancock kontynuuje naukowe śledztwo. Barwnie i z poczuciem humoru opowiada o swoich najnowszych odkryciach. Dokumentuje je publikowanymi po raz pierwszy zdjęciami i przedstawia nowe dowody, które nie pozostawiają wątpliwości: zaawansowana cywilizacja epoki lodowcowej została zniszczona przez globalny kataklizm między 12 800 a 11 600 lat temu.
W Amerykę Północną i Europę uderzyły szczątki gigantycznej komety, wywołując potop na skalę światową. Przekaz o nim powtarza się w mitach wszystkich kultur. A Platon wskazuje tę datę jako czas zagłady Atlantydy... Z katastrofy ocaleli nieliczni. W późniejszych starożytnych tekstach są nazywani magami, mędrcami, tajemniczymi nauczycielami z nieba. Osiedlali się na terenach dzisiejszej Turcji (Göbekli Tepe), Libanu (Baalbek), Egiptu (Giza), Mezopotamii, Meksyku, Peru, Indonezji, przekazując ludzkości swoją wiedzę i ostrzeżenie na przyszłość.
Fragment komety sprzed 12 000 lat wciąż krąży w kosmosie. Astronomiczna wiadomość zaszyfrowana przez magów bogów w Göbekli Tepe, w Sfinksie czy egipskich piramidach zapowiada, że kometa uderzy w Ziemię za naszych czasów…
Magowie bogów – Kontynuacja kultowego dzieła "Ślady palców bogów"
W "Magach bogów" Graham Hancock, jeden z najbardziej kontrowersyjnych badaczy dziejów ludzkości, przedstawia nowe sensacyjne dowody na poparcie rewolucyjnej hipotezy o początkach naszej cywilizacji. Czy kosmiczny kataklizm zniszczył 12 000 lat temu nieznaną, wysoko rozwiniętą cywilizację? To pytanie, które z pewnością zaintryguje każdego miłośnika historii i tajemnic przeszłości.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy historii i archeologii
- Osoby zainteresowane teoriami spiskowymi i alternatywnymi historiami
- Studenci i badacze nauk humanistycznych
- Fani książek Grahama Hancocka oraz jego wcześniejszych prac
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Nowe spojrzenie na historię ludzkości i jej rozwój
- Możliwość odkrycia nieznanych faktów o dawnych cywilizacjach
- Inspirację do dalszych poszukiwań i badań w dziedzinie archeologii
- Przyjemność z lektury dzieła, które łączy naukę z pasjonującą narracją
Kluczowe tematy i obszary
- Hipoteza istnienia pramatki wszystkich kultur
- Wpływ kosmicznych kataklizmów na rozwój cywilizacji
- Badania nad zaginionymi cywilizacjami
- Analiza dowodów archeologicznych i historycznych
O Autorze
Graham Hancock to jeden z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy dziejów ludzkości. Jego bestsellerowe książki zostały przetłumaczone na 27 języków, a "Ślady palców bogów" z 1995 roku zrewolucjonizowały myślenie o historii cywilizacji. Hancock jest autorem wielu prac, które łączą naukę z pasjonującą narracją, co czyni go jednym z najbardziej wpływowych autorów w dziedzinie historii.
O Wydawcy
Wydawnictwo Amber to renomowany wydawca, który specjalizuje się w publikacji książek z różnych dziedzin, w tym literatury faktu, historii oraz nauk humanistycznych. Dzięki starannie dobranym tytułom, Amber zdobyło zaufanie czytelników i stało się jednym z wiodących wydawnictw w Polsce.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o.
Królewicza Aleksandra 5
02-956 Warszawa
kontakt@wydawnictwoamber.pl
22 620 40 13
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+