muzyka filmowa
Produkty: 561
Muzyka filmowa to bardzo ważny element, który dodaje produkcjom indywidualnego klimatu. Jest ona w stanie zapewnić odbiorcom kinowe wrażenia i często jest nie mniej ważna niż dialogi. Dobrze dobrany soundtrack potrafi wzruszyć, rozbawić czy przestraszyć. W naszym sklepie znajdziesz płyty CD, DVD oraz winylowe z muzyką z najróżniejszych filmów, dzięki czemu w dowolnej chwili przeniesiesz się w świat ulubionych produkcji.
Produkty: 561
Filtruj
Muzyka filmowa łączy w sobie różne gatunki i style. Tworzy się ją po to, aby dopełnić historię na ekranie. Często jest ona komponowana przez wybitnych muzyków, dzięki czemu ma niezwykle dużą wartość. Wiele znanych produkcji kinowych jest kojarzona z konkretną ścieżką dźwiękową. Bo kto nie zna motywów muzycznych z „Gwiezdnych Wojen”, „Ojca Chrzestnego” czy „Indiana Jonesa”?
Muzyka nie stanowi jedynie tła dla filmów, tylko jest ich integralną częścią. Jeśli jest ona dobrze wykonana, może wzmocnić przekaz i sprawić, że zostanie on lepiej zapamiętany. Jak muzyka filmowa działa w praktyce?
Istnieją motywy muzyczne, które na stałe zakorzeniły się w świadomości widzów jako integralna część danego dzieła. Są one często rozpoznawalne już po pierwszych kilku dźwiękach i wielokrotnie wykorzystuje się je w popkulturze.
Przejmujące dźwięki instrumentów smyczkowych czy kameralne pianino w połączeniu z dramatycznymi wydarzeniami na ekranie potrafią wywołać smutek lub wzruszenie. Szybka, skoczna muzyka nadaje energii i dynamizmu do scen, a narastające, jednostajne melodie zwykle powodują w widzach niepokój. Muzyka filmowa służy więc podbijaniu wrażeń, które chcą wywołać twórcy w odbiorcach.
W horrorach, thrillerach czy po prostu w scenach grozy czasem same dźwięki wystarczą, aby widz się przestraszył. Okazuje się również, że gdyby w tego typu produkcjach podstawić zupełnie inną muzykę, to prawdopodobnie przestałyby one budzić strach.
Czasami soundtrack jest wykorzystywany w nietypowy sposób, czyli na zasadzie kontrastu. Może to być na przykład użycie wesołej muzyki w momencie gdy w filmie dzieje się coś smutnego. Dzięki temu scena może wywołać jeszcze większe emocje.
Poznaj zalety muzyki filmowej i zdecyduj, czy może Ci się spodobać.
Muzyka filmowa jest tworzona z myślą o wywoływaniu emocji, a także opowiadaniu historii. Dzięki niej z łatwością można kreować własne obrazy w głowie.
Słuchając muzyki z ulubionego filmu, możesz bardzo łatwo przypomnieć sobie sceny, którym towarzyszyła. Pozwoli Ci to w kilka chwil przenieść się do świata znanych bohaterów.
Jak już wiesz, ścieżki dźwiękowe są w stanie wywoływać emocje. Oznacza to, że muzyka filmowa potrafi wzruszyć, przestraszyć, skłonić do przemyśleń czy zmotywować do działania.
Bardzo często twórcami muzyki do filmów są wybitni kompozytorzy. Sprawia to, że ich utwory są dziełami również pod względem technicznym. Wykorzystywana jest tu bowiem fachowa wiedza na temat teorii i różnych środków artystycznych. W wielu przypadkach wykonawcami są orkiestry, więc można posłuchać brzmienia wielu instrumentów.
Każdy film ma swoją określoną stylistykę, charakter czy wrażliwość. Podobnie jest z tworzonym do niego soundtrackiem. Dzięki temu niezależnie od tego, jakiego gatunku słuchasz na co dzień, z pewnością znajdziesz muzykę filmową, która przypadnie Ci do gustu.
Spokojna muzyka klasyczna działa na słuchaczy wyciszająco i pomaga w odprężeniu się po intensywnym dniu.
Wiesz już, że muzyka filmowa ma za zadanie budować klimat i podbijać emocje. Słuchanie jej ma dużo zalet, takich jak rozwój wrażliwości muzycznej, łatwa możliwość przenoszenia się do ulubionych kinowych produkcji czy po prostu relaks. Dzięki dużej różnorodności nie powinieneś mieć problemu z tym, aby znaleźć coś, co przypadnie Ci do gustu. W Świecie Książki czeka na Ciebie wiele płyt CD, DVD i winylowych, a na nich ścieżki dźwiękowe ze znanych i lubianych produkcji. Sprawdź pełną ofertę naszego sklepu i wybierz coś dla siebie.
Bądź na bieżąco z nowościami
Otrzymuj specjalne oferty
Administratorem Twoich danych osobowych jest Dressler Dublin Sp. z o.o. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności.