Pakiet: Vir Consilii. Vol. 1 / Vol.2

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
202,50 zł Oszczędzasz 17,50 zł

Powyższa cena jest również najniższą ceną z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej.

Traktat „Vir Consilii”, czyli „Mąż radny”, Andrzeja Maksymiliana Fredry jest obszerną, dwutomową publikacją z serii Biblioteka Staropolskiej Myśli Politycznej wydawanej przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a oraz Fundacją Wspierania Badań nad Staropolską Myślą Polityczno-Prawną im. Andrzeja Maksymiliana Fredry. Traktat, po raz pierwszy przetłumaczony staraniem Narodowego Centrum Kultury z języka łacińskiego na język polski, opracowany naukowo przez badaczy z Uniwersytetu Łódzkiego, podobnie jak pięć poprzednich pozycji z serii Biblioteka Staropolskiej Myśli Politycznej, został wydany w dwujęzycznej wersji językowej, po polsku i po łacinie, opatrzonej wnikliwymi tekstami komentującymi. Wybitny myśliciel zawarł w nim cenne informacje o polskiej kulturze politycznej XVII wieku i życiu ówczesnych obywateli Rzeczypospolitej. Andrzej Maksymilian Fredro nadał swojemu dziełu formę podręcznika retoryki, jednakże przedstawienie sztuki wymowy nie stanowi głównego celu traktatu. Dzieło Fredry to nieocenione źródło informacji o sprawach publicznych, m.in. o ustroju państwa, cnotach obywateli, prawie, sprawowaniu władzy, prowadzeniu polityki zagranicznej i wojen, zapewnieniu państwu i mieszkańcom warunków rozwoju. Dzieło, będące pomnikiem kultury narodowej, stanowi zachętę do dalszego zgłębiania dokonań wybitnych myślicieli XVII wieku. Uwagę zwraca szata graficzna książki autorstwa Michała Jandury, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Pakiet: Vir Consilii. Vol. 1 / Vol.2
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.