



Opis
W roku 2025 mija tysiąc lat od czasu koronacji pierwszego króla Polski – Bolesława I Chrobrego.
Z tej okazji pragniemy zabrać czytelników w komiksową podróż przez życie Chrobrego: od wczesnych lat młodości przez spory i podboje aż do zwieńczenia jego panowania największym życiowym triumfem – koronacją. Na planszach opowieści autorzy pokazali wydarzenia i decyzje, które ukształtowały charakter przyszłego króla, a zarazem raczkujące państwo Polskie. To świetna lekcja historii podana w nowy i ekscytujący sposób.
Komiks powstał przy współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Rysunki stworzył Piotr Bednarczyk, a scenariusz napisał Maciej Kur, autorzy znani m.in. z serii "Lil i Put" oraz kontynuacji przygód "Kajka i Kokosza". Album jest początkiem serii komiksów "Poczet Władców Polski" i został wzbogacony o krótkie posłowie oraz szkicownik.
Poczet Władców Polski. Chrobry – Komiksowa podróż przez historię
W roku 2025 obchodzimy tysiąc lat od koronacji Bolesława I Chrobrego, pierwszego króla Polski. Z tej okazji zapraszamy do odkrycia fascynującej historii jego życia w formie komiksu, który łączy edukację z rozrywką.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy historii Polski
- Rodzice szukający edukacyjnych materiałów dla dzieci
- Fani komiksów i ilustracji
- Uczniowie i studenci zainteresowani historią średniowiecza
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Przyjemną i przystępną formę nauki o historii Polski
- Wgląd w życie i panowanie Bolesława I Chrobrego
- Możliwość odkrycia kluczowych wydarzeń, które ukształtowały polskie państwo
- Inspirację do dalszego zgłębiania historii Polski
Kluczowe tematy i obszary
- Koronacja Bolesława I Chrobrego
- Wczesne lata życia i młodość króla
- Spory i podboje w czasach średniowiecznych
- Rozwój państwa polskiego
O Autorze
Maciej Kur to uznany autor scenariuszy komiksowych, znany z takich serii jak "Lil i Put" oraz kontynuacji przygód "Kajka i Kokosza". Jego twórczość łączy w sobie pasję do historii i umiejętność opowiadania w sposób przystępny dla szerokiego grona odbiorców.
O Wydawcy
Egmont to renomowane wydawnictwo, które od lat specjalizuje się w publikacji komiksów, książek dla dzieci oraz literatury popularnej. Dzięki współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Egmont zapewnia wysoką jakość merytoryczną i artystyczną swoich publikacji.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Story House Egmont
Inflancka 4c
00-189 Warszawa
recepcja@egmont.pl
228384100
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:19,78 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 29,99 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+
Seria
















