
Opis
Kolejna część bestsellerowego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”. Po Żydach, Sowietach, Niemcach, Aliantach i Ukraińcach przyszedł czas na Polaków.
Mity powstania warszawskiego. Fatalne błędy kampanii 1939 roku i polityki Józefa Becka. Tragiczne losy Polaków służących w Wehrmachcie i Waffen-SS. Przygody polskich najemników walczących z komunizmem podczas zimnej wojny. Czy Polska w XVII wieku mogła podbić Rosję i stworzyć imperium? Czy Wielka Brytania wciągnęła nas do wojny? Czy margrabia Wielopolski mógł zatrzymać wybuch powstania styczniowego?
Piotr Zychowicz w pierwszej części Polaków stawia fundamentalne pytania i porusza niepoprawne politycznie wątki naszej historii. Historia realna kontra „polityka historyczna”.
W wydaniu w twardej oprawie materiał dodatkowy: krwawa saga Oskara Dirlewangera. Czy „kat Warszawy” został zabity w akcie zemsty przez Polaków?
Polacy. Opowieści niepoprawne politycznie. Część 7 – Odkryj nieznane aspekty polskiej historii
„Polacy. Opowieści niepoprawne politycznie. Część 7” to kolejna fascynująca odsłona bestsellerowego cyklu autorstwa Piotra Zychowicza, który w sposób kontrowersyjny i odważny przybliża nieznane lub zapomniane wątki z historii Polski. W tej części autor stawia fundamentalne pytania dotyczące kluczowych momentów w dziejach naszego kraju, które często są pomijane w tradycyjnych narracjach.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy historii Polski
- Osoby zainteresowane kontrowersyjnymi tematami i niepoprawnymi politycznie narracjami
- Studenci i badacze historii
- Wszyscy, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o polskiej przeszłości
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Nowe spojrzenie na mity związane z powstaniem warszawskim i kampanią 1939 roku
- Wgląd w tragiczne losy Polaków służących w Wehrmachcie i Waffen-SS
- Informacje o polskich najemnikach walczących z komunizmem podczas zimnej wojny
- Analizę możliwości, jakie miała Polska w XVII wieku w kontekście podboju Rosji
- Odpowiedzi na pytania dotyczące polityki historycznej i jej wpływu na współczesne postrzeganie historii
Kluczowe tematy i obszary
- Mity i prawda o powstaniu warszawskim
- Polityka Józefa Becka i jej konsekwencje
- Losy Polaków w Wehrmachcie i Waffen-SS
- Polska w XVII wieku i jej ambicje imperialne
- Rola Wielkiej Brytanii w wybuchu II wojny światowej
O Autorze
Piotr Zychowicz to uznany polski historyk i publicysta, znany z kontrowersyjnych i niekonwencjonalnych podejść do historii. Jego prace często wywołują dyskusje i skłaniają do refleksji nad tradycyjnymi narracjami historycznymi.
O Wydawcy
REBIS to renomowane wydawnictwo, które specjalizuje się w publikacji książek historycznych, biografii oraz literatury faktu. Dzięki starannie dobranym tytułom, REBIS przyczynia się do popularyzacji wiedzy o historii i kulturze.
W wydaniu w twardej oprawie znajduje się także materiał dodatkowy: krwawa saga Oskara Dirlewangera, który rzuca nowe światło na wydarzenia związane z II wojną światową i rolę Polaków w tych tragicznych czasach.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
ul. Żmigrodzka 41/49
60-171 Poznań
rebis@rebis.com.pl
618678140
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:55,30 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 79,00 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+
Seria
























