Rosja bolszewików

  • -33%
  • nowość
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
53,75 zł 79,90 zł Oszczędzasz 26,15 zł

Trzecia część znakomitej trylogii poświęconej historii Rosji pióra jednego z najznakomitszych sowietologów. Richard Pipes przybliża starania bolszewików, by rozszerzyć zasięg swojej władzy na terytorium dawnego imperium rosyjskiego i dalej, na cały świat. Kliknij i kup w księgarni Świat Książki.


Walka bolszewików o rozszerzenie władzy na cały świat


„Rosja bolszewików” opowiada o budowie imperium sowieckiego przez bolszewików i ich wysiłkach zmierzających do rozlania się rewolucji komunistycznej na inne kraje. Autor wykracza poza czysto polityczne dzieje walki o władzę, przyglądając się z bliska sytuacji w Państwie. Pokazuje chaos i dramatyczne losy ludzi w kraju wstrząsanym wojną domową.

Jesienią 1920 roku stało się jasne, że starania bolszewików nie przyniosą powodzenia i że nowy reżim musi się skupić na zbudowaniu ustroju komunistycznego w jednym kraju. Ten niespodziewany obrót spraw postawił nowych przywódców Rosji przed nie lada problemami.

Autor doprowadza narrację do stycznia 1921 roku, kiedy to umiera Włodzimierz Lenin. Wówczas w państwie istniały już wszystkie instytucje i niemal wszystkie mechanizmy charakterystyczne dla przyszłego systemu stalinowskiego.


Richard Edgar Pipes – biogram


Richard Edgar Pipes (ur. 11 lipca 1923 roku w Cieszynie, zm. 17 maja 2018 roku w Cambridge, USA) – uznany amerykański historyk specjalizujący się w dziejach Rosji, szczególnie tych po 1917 roku. Dzieciństwo przeżył w Warszawie, a od 1940 roku mieszkał w USA. Był doradzą prezydenta USA Ronalda Reagana do spraw Związku Sowieckiego i Europy Środkowo-Wschodniej w latach 1981–1982, a w latach 1958–1996 wykładał historię najnowszą i politologię na Uniwersytecie Harvarda. Autor ponad 20 książek, w tym między innymi: Trylogia rosyjska, Czerwone imperium. Powstanie Związku Sowieckiego, Żyłem. Wspomnienia niezależnego.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Rosja bolszewików
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.