The Livelong Day

  • -7%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
58,50 zł 63,00 zł Oszczędzasz 4,50 zł
Stworzony przez braci Iana i Daragha Lynchów, Cormaca MacDiarmada i Radie Peat, Lankum zyskał uznanie na całym świecie za sprawą ich dwóch pierwszych albumów i wciągających, często pełnych euforii występów na żywo. ‘The Livelong Day’, został nagrany i wyprodukowany przez Johna „Spuda” Murphy'ego w studio Meadow and Guerrilla Sounds na przestrzeni od marca do maja 2019 roku. Z powodzeniem łączy alternatywny folk i psychodelię. Lankum całkowicie gruntuje swoją reputację jako jednej z najbardziej wyjątkowych grup, które wyłoniły się w Irlandii na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Oprócz tradycyjnych piosenek na płycie znajdują się dwie autorskie - prześladujący ‘Young People’ i przejmująco piękny ‘Hunting The Wren’. Ta ostatnia została skomponowana przez Iana jako część wyzwania pisarskiego z Lisą O’Neill, w ramach którego Ian dał Lisie Violet Gibson jako temat - irlandzką kobietę, która pojechała do Rzymu i postrzeliła Mussoliniego w nos (utwór znalazł się na albumie ‘Heard A Long Gone Song’). Lisa zaproponowała Ianowi temat Wrens of Curragh. Odzwierciedlenie tych marginalizowanych kobiet, które zostały opisane jako „wolnomyślicielki, prostytutki, alkoholiczki, włóczęgi, byłe więźniarki i robotnice”, które stworzyły swój świat na szorstkich równinach Curragh w hrabstwie Kildare, jest przedstawione w postaci strzyżyka - ptaka, który jest łowiony i tyranizowany w irlandzkim folklorze.Łatwo jest poczuć więź z utworami na ‘The Livelong Day’, ponieważ jest to album pozbawiony ego. Pomimo intensywnych badań historycznych i muzycznych, które dotyczą wybierania, pisania i aranżacji tych piosenek, nigdy nie są przesadzone. Jeśli potrafisz zagrać jedną nutę - tylko jedną nutę - i pozwolisz jej ciągnąć się z ciężarem uczuć, możesz sprawić, że piosenka będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.
“Na tym albumie, w porównaniu do ostatniego, chcieliśmy więcej elementów perkusyjnych, więcej rytmu, więcej ruchu, ale jednocześnie byliśmy bardziej pewni siebie, po prostu wchodząc do studia i widząc, co się dzieje, zostawiając przestrzeń do eksperymentów. Temat lub koncepcja jako taka brzmi: Jednoczesne połączenie desperackiej depresji i nadziei.

Nie chcemy tworzyć skamielin, ani archiwizować tych piosenek, chcemy je dalej przyspieszać i przyspieszać, a wielozadaniowa jakość tych utworów tworzy wizualną atmosferę, do której można wejść i która jest bardzo trudna do wyprowadzenia z siebie.”.‘The Livelong Day’ istnieje zarówno jako narracja, jak i pejzaż dźwiękowy, a sposób w jaki te piosenki żyją i brzmią w prawdziwie „nowoczesnym” życiu, ma sens. Ta nieokreślona jakość sprawia, że Lankum jest naprawdę anarchistyczny. Ludzkość zawsze to odczuwa i zawsze będzie. Co może być ważniejszego niż ból, radość, cierpienie, wyzwolenie? Wszystkie fundamenty ludzkiej kondycji można znaleźć w tych piosenkach.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: The Livelong Day
Twoja ocena
Ocena ogólna
1.The Wild Rover
2.The Young People
3.Ode To Lullaby
4.Bear Creek
5.Katie Cruel
6.The Dark Eyed Gypsy
7.The Pride Of Petravore
8.Hunting The Wren