



Opis
Thorgal pomaga młodej Ingrid, którą napadli rabusie. Aby podziękować bohaterowi, dziewczyna ofiarowuje mu naszyjnik z dużym bursztynem. Niestety cenny podarunek sprawia, że Jolan zapada w głęboki sen. Dzielny wiking musi wyruszyć na poszukiwanie Ingrid, aby dowiedzieć się, jaki czar został rzucony na jego syna. Dociera do wioski zagrożonej przez gigantyczny pożar. Co więcej, okazuje się, że wszyscy miejscowi mężczyźni są dotknięci tą samą klątwą, co jego syn. Co się im stało? Przed Thorgalem niebezpieczna wyprawa do wnętrza ziemi, gdzie znajduje się rozwiązanie zagadki...
„Bogini bursztynu” jest szóstym tomem cyklu „Thorgal. Saga” opowiadającego o nieznanych dotąd przygodach Thorgala. Każdy album rozbudowuje znane z serii głównej opowieści o czarnowłosym wikingu, a jednocześnie wzbogaca naszą wiedzę o życiu bohatera o nowe wątki. Do stworzenia komiksów z tej kolekcji zaproszono cenionych i znanych autorów. Każdy z nich przedstawia własną zamkniętą historię o niezwykłych losach przybysza z gwiazd.
Scenarzystką albumu jest Valérie Mangin, współautorka wielu serii i one-shotów historycznych, fantastycznych czy sensacyjnych („Alix Senator”, „Zdziczenie”, „Le dernier Troyen”, „Le club des prédateurs”), a rysownikiem doświadczony grafik i scenarzysta Christophe Bec (cykle fantastyczne „Mroczna otchłań”, „Eternum”, „Pomroka”, „Siberia 56”).
Thorgal. Saga. Bogini bursztynu – Nowe przygody czarnowłosego wikinga
„Bogini bursztynu” to szósty tom cyklu „Thorgal. Saga”, który przenosi nas w świat niezwykłych przygód Thorgala. W tej części bohater staje przed nowym wyzwaniem, gdy jego syn Jolan zapada w głęboki sen po otrzymaniu tajemniczego naszyjnika. Thorgal wyrusza na niebezpieczną wyprawę, aby odkryć, co się stało i jak zdjąć klątwę, która dotknęła nie tylko jego syna, ale i mieszkańców wioski. To opowieść pełna akcji, tajemnic i magicznych wątków, która z pewnością wciągnie każdego miłośnika komiksów.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy serii Thorgal i fanatycy komiksów
- Osoby interesujące się fantastyką i mitologią
- Czytelnicy poszukujący emocjonujących opowieści z wciągającą fabułą
- Fani prac Valérie Mangin i Christophe'a Beca
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Przyjemność z odkrywania nowych przygód Thorgala i jego bliskich
- Możliwość zanurzenia się w świat fantastyki i mitologii
- Wgląd w rozwój postaci i ich relacji w znanej serii
- Wysokiej jakości ilustracje i narracja od uznanych autorów
Kluczowe tematy i obszary
- Przygoda i heroizm
- Magiczne klątwy i ich konsekwencje
- Relacje rodzinne i przyjaźń
- Mitologia i fantastyka
O Autorach
Scenarzystką albumu jest Valérie Mangin, znana z wielu serii komiksowych, w tym „Alix Senator” i „Zdziczenie”. Rysunki stworzył Christophe Bec, doświadczony grafik i scenarzysta, który pracował nad cyklami takimi jak „Mroczna otchłań” i „Eternum”. Ich współpraca przynosi czytelnikom wyjątkowe połączenie narracji i wizualizacji.
O Wydawcy
Egmont to renomowane wydawnictwo, które od lat dostarcza czytelnikom wysokiej jakości komiksy i książki. Specjalizuje się w publikacjach dla dzieci i dorosłych, oferując różnorodne gatunki literackie, w tym fantastykę, przygodę i literaturę dziecięcą.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Story House Egmont
Inflancka 4c
00-189 Warszawa
recepcja@egmont.pl
228384100
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:33,74 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 49,99 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+
Seria




























