
Opis
Porywająca opowieść o początkach podboju Everestu, niezwykłym pokoleniu poszukiwaczy przygód oraz największej tajemnicy w dziejach alpinizmu.
Po koszmarze pierwszej wojny światowej Brytyjczycy po prostu musieli zdobyć Mount Everest, najwyższy punkt Ziemi. Imperium potrzebowało pozytywnej historii, dowodu swojego szczególnego miejsca w świecie i odkupienia po stracie blisko miliona młodych ludzi. Napędzani patriotyzmem i imperialną dumą wojenni ocaleńcy, zagubieni w nowym świecie, w latach 1921–1924 trzykrotnie próbowali zdobyć dach świata. W każdej z tych wypraw wziął udział George Mallory, najwybitniejszy wspinacz epoki. Pewnego czerwcowego ranka, gdy cel był na wyciągnięcie ręki, Mallory i Sandy Irvine, student Oksfordu, ruszyli na szczyt, by nigdy z niego nie wrócić. Ich upadku nikt nie widział. Czy zanim zginęli, zdążyli zdobyć Everest? Dlaczego fatalnego dnia nie przerwali wspinaczki?
We wspaniałej historyczno-przygodowej opowieści opartej na latach drobiazgowych badań w archiwach, miesiącach spędzonych w terenie w Nepalu i Tybecie, Wade Davis odtwarza epickie próby zdobycia Everestu. Dzięki dostępowi do listów i pamiętników członków wypraw opowiada o heroicznych wysiłkach Mallory’ego i jego kolegów w obcym, zdradzieckim terenie i przy nieprzewidywalnej pogodzie. Umieszczając zmagania wspinaczy w szerokim kontekście historycznym, Davis zabiera nas daleko poza Himalaje, do okopów I wojny światowej, która zdruzgotała pokolenie Mallory’ego i znany im świat.
W stronę ciszy to pięknie opowiedziana, bogata w szczegóły kronika pionierskich ekspedycji i ponadczasowy portret niepowtarzalnego pokolenia żołnierzy i alpinistów.
W stronę ciszy – Wielka wojna, Mallory oraz podbój Everestu
Porywająca opowieść o początkach podboju Everestu, niezwykłym pokoleniu poszukiwaczy przygód oraz największej tajemnicy w dziejach alpinizmu.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy historii i alpinizmu
- Osoby zainteresowane I wojną światową i jej wpływem na społeczeństwo
- Entuzjaści przygód i eksploracji
- Studenci i badacze historii
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Głębsze zrozumienie kontekstu historycznego podboju Everestu
- Inspirujące historie o odwadze i determinacji
- Wgląd w psychologię wojennych ocaleńców i ich pragnienie odkupienia
- Odkrycie tajemnic związanych z wyprawą Mallory'ego i Irvine'a
Kluczowe tematy i obszary
- Podbój Everestu i jego historia
- Wpływ I wojny światowej na społeczeństwo brytyjskie
- Postać George'a Mallory'ego i jego osiągnięcia
- Przyczyny i skutki wypraw na najwyższy szczyt świata
O Autorze
Wade Davis – uznany kanadyjski antropolog, etnobotanik i autor, który zdobył uznanie za swoje prace dotyczące kultury i historii. Jego pasja do eksploracji i przygód przekłada się na fascynujące narracje, które łączą naukę z literaturą.
O Wydawcy
Wydawnictwo Agora – renomowane wydawnictwo, które specjalizuje się w publikacjach literatury faktu, reportażu oraz książek historycznych. Dzięki starannie dobranym tytułom, Agora przyczynia się do popularyzacji wiedzy i kultury w Polsce.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
AGORA KSIĄŻKA I MUZYKA SP. Z O.O.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
wydawnictwo@agora.pl
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:56,57 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 89,99 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9








