Współczesna obrona narodowa

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
41,50 zł 45,00 zł Oszczędzasz 3,50 zł
W aktualnej Strategii bezpieczeństwa narodowego RP, w ramach pierwszego filaru „Bezpieczeństwo państwa i obywateli”, kładzie się zdecydowany akcent na „odporność państwa i obronę powszechną”, czego nie można osiągnąć innymi sposobami jak przede wszystkim właściwą obroną narodową. Na tę okoliczność książka obrazuje teoretyczną - na rzecz strategicznej - wykładnię co do koniecznej w Polsce obrony narodowej i jej podstawy, tj. Obrony Terytorialnej.

Na bazie teorii zaprezentowano najważniejsze obecnie militarne elementy tejże obrony, zawarte w Rodzajach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Publikacja przeznaczona jest dla strategów w Polsce zajmujących się nie tylko obroną narodowa, ale także bezpieczeństwem narodowym (gdzie ona jest fundamentem) oraz polityków, naukowców i dydaktyków uczelni wyższych, którym jest niezbędna aktualna wiedza w tym względzie. Adresowana jest także do dziennikarzy, studentów i osób pracujących w „resortach siłowych”, u których kwestie organizacji sił zbrojnych oraz ich rola w strukturze obrony narodowej są przedmiotem planowania, rozważań i zainteresowania. Z treści w niej zawartych może korzystać także młodzież i środowisko szkół średnich wykorzystując zawarte w niej materiały do zgłębiania wiedzy na temat funkcjonowania państwa w sferze jego powszechnego „bezpieczeństwa militarnego”.

Życząc Czytelnikowi przyjemnego parania się z wiedzą zawartą w monografii oczekujemy na głosy dyskusji nt. aktualnej obrony narodowej w Polsce, a uwagi w tym względzie proszę kierować na adres Wydawnictwa. Proszę przy tym pamiętać, że „byłoby fatalną pomyłką wierzyć, że skoro wydajemy pieniądze na siły zbrojne, to obrona narodowa jest sprawą wyłącznie wojskową, (…). Jest więc konieczne uświadomienie sobie w porę, że obrona państwa oznacza przede wszystkim obronę ludzkiej godności każdego z nas” – Vaclav Hawel. I to w społeczeństwie zamieszkałym w środku Europy powinno wybrzmiewać stale.

Miłej lektury

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Współczesna obrona narodowa
Twoja ocena
Ocena ogólna