
Opis
Ze zdjęciami Magdaleny Wutkowskiej
Są miejsca, których opis wymaga wstępu z długą bibliografią. Są też takie, które nie znoszą encyklopedycznej drobiazgowości. O tych drugich opowiadają plątanina przeszłości i dawnych tradycji, codzienne sprawy, przyroda, słońce, wiatr. Jednym z takich miejsc jest Gotlandia – zgrabny romb lądu tkwiący pomiędzy Półwyspem Skandynawskim a łotewską Kurlandią.
To tu rozciągają się stare dębowe lasy, gdzie ponoć do dzisiaj grasują trolle, a płochliwy Bysen plącze ścieżki spacerowiczom. I to tutaj sekretne drogi zaprowadziły Szymona Drobniaka. Gotlandia stała się dla niego najpierw celem naukowych podróży, a potem drugim domem. Miejscem wrzuconym poza czas, gdzie upływ miesięcy mierzy się zmieniającymi się kolorami leśnego runa, gniazdowaniem białorzytek, lotami jerzyków, nurkowaniem perkozów i śpiewem muchołówek.
Gęsi odpoczywają na Gotlandii to osobisty reporterski esej – miłosny list autora do wietrznych i słonych morskich łąk, do ciszy i osad, które są domem przede wszystkim ptaków i owiec, a dopiero potem ludzi.
To książka bardzo osobista – bo Gotlandia to dla mnie jedno z tych miejsc, gdzie nie umiem już oddzielić suchego, reporterskiego opisu od zostawionych w każdym zakamarku emocji i wspomnień. Do wielu miejsc się podróżuje. Odwiedza się je. Zwiedza, eksploruje, poznaje. W przypadku Gotlandii – choć nie jest ona moim stałym domem – jedyne, co mogę obecnie robić, to na nią wracać. I tym jest moja książka: opowieścią o nieustannym wracaniu w słoneczne, wietrzne, ptasie serce Bałtyku.
Autor
Gęsi odpoczywają na Gotlandii
"Gęsi odpoczywają na Gotlandii" to fascynująca książka autorstwa Szymona Drobniaka, która przenosi czytelników w malowniczy świat Gotlandii, ukazując nie tylko piękno tej wyspy, ale także jej unikalne życie przyrodnicze i kulturowe. Autor w mistrzowski sposób łączy literaturę faktu z osobistymi refleksjami, tworząc narrację, która zachwyca i inspiruje.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy literatury faktu i reportażu
- Osoby zainteresowane przyrodą i ekologią
- Podróżnicy i odkrywcy, którzy pragną poznać nowe miejsca
- Fani Szymona Drobniaka i jego twórczości
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Wgląd w życie na Gotlandii: Odkryj unikalne aspekty kultury i przyrody tej malowniczej wyspy.
- Refleksyjna narracja: Ciesz się osobistymi przemyśleniami autora, które dodają głębi i emocji do opowieści.
- Inspiracja do podróży: Zainspiruj się do odwiedzenia Gotlandii i odkrywania jej uroków na własną rękę.
- Wiedza o ekologii: Zdobądź wiedzę na temat lokalnych ekosystemów i ich ochrony.
Kluczowe tematy i obszary:
- Przyroda i ekologia Gotlandii
- Kultura i tradycje lokalne
- Osobiste refleksje i doświadczenia autora
- Podróże i odkrywanie nowych miejsc
O Autorze
Szymon Drobniak – autor i dziennikarz, który w swojej twórczości łączy pasję do podróży z zamiłowaniem do literatury faktu. Jego prace często eksplorują relacje między człowiekiem a naturą, a także ukazują różnorodność kulturową miejsc, które odwiedza.
O Wydawcy
Wydawnictwo Czarne – renomowane wydawnictwo specjalizujące się w literaturze faktu, reportażu oraz książkach podróżniczych, które dostarczają czytelnikom wartościowych treści i inspiracji do odkrywania świata.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Wydawnictwo Czarne sp. z o. o.
Wołowiec 11
38-307 Sękowa
redakcja@czarne.com.pl
515274298
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:28,25 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 49,90 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+
Seria
















































