Twoja lokalizacja: Księgarnia internetowaKsiążki > Studnia wstąpienia

Studnia wstąpienia

Autor: Brandon Sanderson

-40%
Wydawca:MAG
Typ okładki:okładka twarda
Liczba stron:800
Wymiary:14.0 x 22.0 cm
EAN:9788374805551
Data wydania:12-08-2015
Kategorie:fantastyka > fantasy
Opis skrócony:

Kontynuacja "Z mgły zrodzonego".

Dokonali niemożliwego, obalając niemal boską istotę, której brutalne rządy trwały tysiąc lat. Teraz Vin, wychowanka ulicy, która wyrosła na najpotężniejszą Zrodzoną z Mgły w krainie, i Elend Venture, zakochany w niej szlachetnie urodzony idealista, muszą zbudować nowe społeczeństwo na gruzach imperium. Wtedy atakują ich trzy oddzielne armie. Jedynie starożytna legenda daje cień nadziei. Ale nawet jeśli Studnia Wstąpienia istnieje, nikt nie wie, gdzie jej szukać i jakimi mocami ona obdarza. Być może zabicie Ostatniego Imperatora...

Pełny opis »
Pełny opis:

Kontynuacja "Z mgły zrodzonego".

Dokonali niemożliwego, obalając niemal boską istotę, której brutalne rządy trwały tysiąc lat. Teraz Vin, wychowanka ulicy, która wyrosła na najpotężniejszą Zrodzoną z Mgły w krainie, i Elend Venture, zakochany w niej szlachetnie urodzony idealista, muszą zbudować nowe społeczeństwo na gruzach imperium. Wtedy atakują ich trzy oddzielne armie. Jedynie starożytna legenda daje cień nadziei. Ale nawet jeśli Studnia Wstąpienia istnieje, nikt nie wie, gdzie jej szukać i jakimi mocami ona obdarza. Być może zabicie Ostatniego Imperatora nie było wcale najtrudniejsze i prawdziwym wyzwaniem okaże się przetrwanie po jego upadku.

Recenzje

Mistrz

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Nie spotkałam jeszcze autora, który umiałby w tak znakomity sposób opisać proces dojrzewania emocjonalnego stworzonych przez siebie postaci. Jest Elend powoli przekształcający się z idealistycznego szlachcica w odpowiedzialnego i szanowanego władcę. Jest Vin szukająca swojego miejsca w nowym, kształtującym się społeczeństwie. Jest Sazed, uczony i teolog, muszący zmierzyć się z realiami współczesnego świata. I są oczywiście członkowie ekipy, miotający się pomiędzy starymi nawykami i nowymi obowiązkami.
To i jeszcze więcej tworzy niezapomnianą historię o zaufaniu, akceptacji i odpowiedzialności.
"Studnia wstąpienia" to naprawdę niesamowita książka, będąca obowiązkową lekturą dla każdego czytelnika ceniącego sobie bardziej ambitniejszą literaturę.

Autor: nan1989