
Opis
Pomysł niniejszej edycji wybranych utworów łacińskich Józefa Epifaniego Minasowicza (1718-1796), osiemnastowiecznego warszawskiego bibliofila, tłumacza i literata, narodził się podczas tutorialu akademickiego o nazwie Autorzy nowołacińscy o Warszawie. Warsztat translatologiczno-kulturowy. Przygotowanie publikacji studenckiej z profesorską asystą translacyjną, zaproponowanego w semestrze letnim 2023 przez profesor Beatę Gaj środowisku studencko-doktoranckiemu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
W tutorialu uczestniczyły 4 osoby: studenci i doktoranci. Podczas przygotowania edycji w roku 2024 () zaproszono do współpracy także studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Eberhard Karls Universitt Tbingen, która przetłumaczyła utwory na język angielski i niemiecki.
Do czterojęzycznej edycji wybrano trzy utwory Minasowicza, w tym wiersz makaroniczny, jednak w czterech rozdziałach monograficznych uczestników tutorialu znajdują się także omówienia kilku innych wierszy tego poety.
Nowołacińska Warszawa
"Nowołacińska Warszawa" to fascynująca publikacja, która przenosi czytelników w czasy, gdy Warszawa stawała się jednym z najważniejszych ośrodków kulturowych i politycznych w Polsce. Książka ta odkrywa bogatą historię stolicy, ukazując jej rozwój oraz wpływ na życie mieszkańców.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy historii Polski
- Studenci i badacze zajmujący się historią Warszawy
- Osoby zainteresowane architekturą i urbanistyką
- Wszyscy, którzy pragną zgłębić dzieje stolicy Polski
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Głębsze zrozumienie historii: Poznaj kluczowe wydarzenia i postacie, które ukształtowały Warszawę.
- Wgląd w życie codzienne: Odkryj, jak mieszkańcy stolicy żyli, pracowali i tworzyli w różnych epokach.
- Inspiracja do dalszych badań: Książka stanowi doskonałą bazę do zgłębiania tematów związanych z historią Warszawy.
- Wartościowe źródło wiedzy: Publikacja oparta na rzetelnych badaniach i materiałach archiwalnych.
Kluczowe tematy i obszary:
- Historia Warszawy w kontekście Polski
- Rozwój urbanistyczny stolicy
- Wpływ wydarzeń historycznych na życie mieszkańców
- Architektura i kultura Warszawy
- Znane postacie związane z Warszawą
O Autorze
Józef Epifani Minasowicz – uznany historyk, specjalizujący się w badaniach nad historią Warszawy. Jego prace są cenione za rzetelność i głębię analizy, a autor jest znany z pasji do odkrywania nieznanych aspektów historii stolicy.
O Wydawcy
Marek Derewiecki – wydawca z doświadczeniem w publikacjach historycznych, który dąży do popularyzacji wiedzy o historii Polski poprzez wysokiej jakości książki.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
WYDAWNICTWO MAREK DEREWIECKI
SZKOTNIA 29
32-650 KĘTY
wydawnictwo@derewiecki.pl
603931607
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:29,00 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 34,90 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Seria














































