Pan Tadeusz (całość)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
21,50 zł Oszczędzasz 4,50 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 26,00 zł.

„Pan Tadeusz” to jedna z pozycji, bez których trudno wyobrazić sobie kanon lektur szkolnych. Po książkę tę sięgają kolejne pokolenia Polaków, z zapartym tchem śledząc losy bohaterów epopei. „Pan Tadeusz” to także hołd oddany naszej kulturze oraz barwna panorama ówczesnej szlachty – jej osobliwych zwyczajów, bogatej historii walk niepodległościowych, przywar i wielkich namiętności.

„Pan Tadeusz” jako wyraz tęsknoty za utraconą ojczyzną

Adam Mickiewicz rozpoczął prace nad „Panem Tadeuszem” w 1832 roku. Myśl o jego powstaniu zakiełkowała w nim jednak już 2 lata wcześniej pod wpływem wygłaszanych przez jednego z zaprzyjaźnionych hrabiów gawęd szlacheckich. Znacząca część utworu powstała na emigracji w Paryżu. Niebagatelny wpływ na przyszły kształt eposu miały także późniejsza atmosfera po klęsce powstania listopadowego oraz poczucie beznadziei wynikające z tęsknoty Mickiewicza za swoją ojczyzną.

Aby podkreślić rangę przedstawionych w utworze wydarzeń, Adam Mickiewicz postanowił nadać mu formę trzynastozgłoskowego eposu, czyli napisanego w podniosłym stylu poematu, którego korzenie sięgają jeszcze czasów starożytnych.

„Pan Tadeusz” zaliczany jest do klasyki literatury polskiego romantyzmu. Jego rękopis od ponad 20 lat znajduje się w zbiorach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Lektura „Pan Tadeusz” – bohaterowie oraz zarys fabuły

Akcja „Pana Tadeusza” dzieje się na Litwie w roku 1811, czyli za czasów wojen napoleońskich. Prowadzona wówczas przez Napoleona kampania ma niebagatelny wpływ także na część polskiej szlachty, dostrzegającej w niej szansę na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Marzenia te nieobce są również mieszkańcom dworku w Soplicowie, zarządzanego przez Sędziego Soplicę.

Fabuła koncentruje się na kilku wątkach jednocześnie. Do najważniejszych z nich z pewnością zaliczyć można wątek miłosny pochodzących z wrogich sobie rodów Tadeusza i Zosi. Nie bez znaczenia jest również kwestia sporu o zamek oraz historia księdza Robaka – jednej z najciekawszych postaci w literaturze polskiej.

Który z nich zaciekawi Cię najbardziej? Zapoznaj się z historią Soplicowa i przenieś się do czasów szlacheckiej Polski już teraz.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Pan Tadeusz (całość)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.