
Opis
Są oskarżenia, przed którymi nie można się obronić
Polska, końcówka lat 60. Nina Molska rozpoczyna pracę w TVP. Jej przełożoną zostaje żarliwa ideolożka i aparatczyk, Lidia Kowal. Między kobietami szybko pojawia się niepokojące napięcie, dotyczące nie tylko kwestii ideologicznych, ale nieżyjącej już, tajemniczej Loli, ciotki Niny, z którą Lidia pozostawała kiedyś w bliskich kontaktach. Gdy partia komunistyczna bada grunt pod wielką czystkę, Nina niespodziewanie znajdzie się na samej górze listy wrogów ojczyzny, Lidia zaś stanie przed wyborem między lojalnością wobec idei a wiernością dawnej miłości.
Tylko Lola – Powieść o miłości, lojalności i ideologicznych zawirowaniach
„Tylko Lola” to poruszająca powieść autorstwa Jarosława Kamińskiego, osadzona w Polsce lat 60. XX wieku. Książka ukazuje złożone relacje między dwiema kobietami, które muszą zmierzyć się z nie tylko osobistymi, ale i politycznymi wyzwaniami tamtej epoki.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy literatury pięknej
- Osoby interesujące się historią Polski i jej kontekstem społecznym
- Fani powieści psychologicznych i obyczajowych
- Czytelnicy poszukujący głębokich, emocjonalnych narracji
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Wgląd w złożone relacje międzyludzkie w trudnych czasach
- Refleksję nad lojalnością i ideologią w kontekście osobistych wyborów
- Możliwość zrozumienia wpływu polityki na życie jednostki
- Emocjonalną podróż przez historię i psychologię postaci
Kluczowe tematy i obszary
- Relacje międzyludzkie i ich zawirowania
- Ideologia i jej wpływ na życie osobiste
- Historia Polski lat 60. XX wieku
- Miłość i lojalność w obliczu trudnych wyborów
O Autorze
Jarosław Kamiński to uznany autor, który w swoich dziełach często porusza tematykę społeczną i historyczną, łącząc wątki osobiste z szerszym kontekstem kulturowym. Jego twórczość charakteryzuje się głęboką analizą postaci oraz ich motywacji.
O Wydawcy
W.A.B. to renomowane wydawnictwo, które od lat specjalizuje się w publikacji literatury pięknej oraz książek o tematyce społecznej. Dzięki starannemu doborowi autorów i wysokiej jakości edytorskiej, W.A.B. zdobyło zaufanie czytelników w Polsce.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o.
Ul. Marszałkowska 116/122
00-017 Warszawa
biuro@gwfoksal.pl
22 828 98 08
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+
Seria






