
Opis
Pierwotnie album miał przedstawiać najazd hord mongolskich na Polskę z wielką bitwą wojsk pod dowództwem Henryka II Pobożnego pod Legnicą (1241 rok) na zakończenie. Ale kiedy Papcio szukał materiałów historycznych do scenariusza, zorientował się, że na większości ilustracji musiałby pokazać sceny walk i rzezie wojowników, a rysunki przesycone byłyby krwią rannych i zabitych. Nie podjął się rysowania takich obrazów, nie chciał też malować wesołego Tytusa na tle krwawych i okrutnych scen. Dlatego zastąpił wojenny scenariusz kupiecką wędrówkę chłopców JEDWABNYM SZLAKIEM.
Są tu też barbarzyńscy Tatarzy i Mongołowie, jest dużo historii, ale nie ma krwawych scen. Jak zwykle u Papcia, nie zabrakło sytuacji niemożliwych. Ale cóż licentia poetica. NIEPRAWDZIWE, ALE ŚMIESZNE!
Tytus, Romek i A'Tomek na Jedwabnym Szlaku. Wyobraźnia Papcia Chmiela
Odkryj niezwykłą podróż z Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem, bohaterami stworzonymi przez Papcia Chmiela. Ta książka przenosi młodych czytelników na Jedwabny Szlak, gdzie przygody i fantazja łączą się w niezapomnianą opowieść pełną humoru i nauki.
Dla kogo jest ta książka?
- Dzieci w wieku szkolnym, które uwielbiają przygody i fantastykę
- Rodzice szukający wartościowych książek dla swoich pociech
- Miłośnicy twórczości Papcia Chmiela oraz serii o Tytusie, Romku i A'Tomku
- Nauczyciele i pedagodzy, którzy chcą wzbogacić swoją bibliotekę o ciekawe lektury
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Rozwój wyobraźni: Przeżyj fascynujące przygody, które pobudzą kreatywność i ciekawość świata.
- Wartości edukacyjne: Poznaj historię Jedwabnego Szlaku i różnorodność kultur w sposób przystępny dla dzieci.
- Humor i zabawa: Ciesz się lekkością narracji i dowcipnymi sytuacjami, które bawią i uczą jednocześnie.
- Wzmacnianie więzi rodzinnych: Idealna lektura do wspólnego czytania, która zbliża rodziców i dzieci.
Kluczowe tematy i obszary:
- Przygody i fantazja
- Historia Jedwabnego Szlaku
- Różnorodność kulturowa
- Wartości edukacyjne w literaturze dziecięcej
- Humor i zabawa w literaturze
O Autorze
Henryk Jerzy Chmielewski – znany jako Papcio Chmiel, to legendarny polski autor komiksów i książek dla dzieci. Jego twórczość, w tym seria o Tytusie, Romku i A'Tomku, zdobyła serca wielu pokoleń młodych czytelników, łącząc edukację z zabawą.
O Wydawcy
Prószyński Media – renomowane wydawnictwo, które od lat specjalizuje się w publikacjach literackich, oferując bogaty wybór książek dla dzieci i dorosłych, z dbałością o jakość merytoryczną i estetyczną.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Prószyński Media Sp. z o. o.
Rzymowskiego 28
02-697 Warszawa
dzialhandlowy@proszynskimedia.pl
226077925
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:21,60 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 45,00 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Seria
















































