Dostawa 0 zł do sieci księgarń

Bezpłatna wysyłka powyżej 149 zł

Gwarancja zadowolenia z zakupów

Tryb offline

Książki dla 3-latka – sprawdzone tytuły dla najmłodszych

Książka dla 3-latka nie może być nudna. Liczą się kolorowe ilustracje, ciekawa historia i język dopasowany do wieku malca. W tym artykule znajdziesz polecane tytuły, które regularnie trafiają do koszyków rodziców przedszkolaków. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś, co wciągnie Twoje dziecko już od pierwszej strony.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie dziecku na głos to doskonały sposób na zapoznawanie go z otaczającym światem. Rozmaite historie, które znajdziesz w książeczkach dla najmłodszych, bardzo często są stworzone tak, aby nie tylko bawiły, ale też sprawiały, że mały czytelnik wyniesie z nich coś więcej, np. umiejętność rozpoznawania emocji. 

Co więcej, spędzając z malcem czas właśnie w ten sposób, wpływasz na rozwój jego wyobraźni i wzbogacasz jego słownictwo. Nie można zapomnieć o tym, że chwila z książką to idealny sposób na przekonanie szkraba, że czytanie może być prawdziwą przyjemnością. 

3-latki

Te książki dla 3-latka warto znać!

A to historia! Dla 3-latka”, Karine-Marie Amiot 

Ta 28-stronicowa książka opowiada historię o pełnym rozmaitych przygód dniu na słonecznej sawannie. Twojego malca wciągną nie tylko ciekawe historie, ale również przepiękne kolorowe ilustracje, które od razu przykuwają oko. 

Jeśli Twój 3-latek kocha zwierzęta, na pewno zachwycą go bohaterowie opowiadania – w tym urocza słoniczka Sonia czy żyrafa Dorotka. Warto również wspomnieć, że książka odznacza się wymiarami odpowiednimi dla malutkich rączek oraz miękką okładką.

„Akademia dla 3-latka”, Anna Horosin

Jeżeli interesują Cię książeczki edukacyjne dla 3-latka, ten tytuł może przypaść Ci do gustu. „Akademia dla 3-latka” Anny Horosin to zestaw ćwiczeń i zabaw edukacyjnych zaprojektowanych z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Każda strona wspiera rozwój różnych umiejętności: od koordynacji wzrokowo-ruchowej po naukę liczenia. Kolorowe ilustracje przyciągają uwagę, a różnorodne zadania – np. rysowanie czy rozpoznawanie kształtów – pomagają utrzymać koncentrację dziecka. 

„Idę do szkoły. Mądre rady”, Katarzyna Kądziela

Posyłasz niebawem swojego szkraba do przedszkola? Z książką autorstwa Katarzyny Kądzieli ułatwisz mu pierwsze kroki w przedszkolu i oswoisz go z tym nowym doświadczeniem. Tytuł porusza bowiem istotne dla każdego malucha tematy, takie jak adaptacja do nowego środowiska czy budowanie relacji z rówieśnikami. 

Mądre rady na pewno pomogą niejednemu nieśmiałemu kilkulatkowi, a przyjazna tematyka sprawi, że dziecko z łatwością utożsami się z treścią. 

„Graj w piłkę”, Herve Tullet

„Graj w piłkę” to nietypowa propozycja dla kilkulatków, bo będąca książką-zabawką, za sprawą której malec może zarówno się uczyć, jak też bawić w najlepsze. Jeśli Twoje dziecko lubi być w ruchu, a przy tym szybko nudzi się różnego rodzaju zabawami, za sprawą tej pozycji z pewnością zorganizujesz mu aktywny i przyjemny czas. 

Tym, co wyróżnia tę książkę na tle innych klasycznych tytułów, jest możliwość przemienienia jej w mini bramkę piłkarską czy… tenisowy kort! „Graj w piłkę” to strzał w dziesiątkę w przypadku wszystkich rodziców ceniących sobie naukę poprzez zabawę. 

„Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”, Marta Galewska-Kustra

Książki dla dzieci z serii „Pucio" to edukacyjne publikacje logopedyczne stworzone przez Martę Galewską-Kustrę – pedagożkę oraz specjalistkę logopedii. „Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”, czyli czwarta część cyklu „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”, przeznaczone są dla najmłodszych borykających się z opóźnionym rozwojem mowy. 

W środku czekają na Was dziesiątki wyrażeń dźwiękonaśladowczych, a także urocze ilustracje, które zachęcą 3-latka do nazywania obiektów oraz powtarzania dźwięków.

„Mądra Mysz. Mam przyjaciela mechanika samochodowego”, Ralf Butschkow

Interesują Cię książki dla 3-latka chłopca? Jeśli Twój szkrab ma smykałkę do motoryzacji, a w Waszym domu roi się od różnego rodzaju samochodzików oraz innych pojazdów, koniecznie zwróć uwagę na „Mądrą Mysz. Mam przyjaciela mechanika samochodowego”. 

Głównymi bohaterami historii są mechanik samochodowy, Lila oraz jej tato, który wraz z córką odwiedzają warsztat, żeby naprawić auto. Dziewczynka szybko przekonuje się, że świat motoryzacji to coś więcej niż tylko hałas i brudne ręce.

„Co czujesz, Kubusiu? Disney Kubuś i przyjaciele”, Aleksandra Górska

Książki edukacyjne dla 3-latka, jak „Co czujesz, Kubusiu? Disney Kubuś i przyjaciele”, sprawdzą się zarówno w przypadku dziewczynek, jak też chłopców. Autorka – Aleksandra Górska – stworzyła chwytliwe rymowanki dla dzieci w wieku okołoprzedszkolnym, które w przystępny językowo sposób uczą tego, że nie ma złych i dobrych emocji, a każda z nich ma znaczenie. 

Nie zabrakło tu elementu zabawy! Książeczkę stworzono bowiem tak, aby dziecko mogło dopasowywać konkretne uczucia do odpowiednich pól, co sprawi, że w wyjątkowo łatwy sposób nauczy się je odróżniać i nazywać.

„Franklin. Franklin i skarb jeziora”, Paulette Bourgeois

Żółwia Franklina oraz jego przyjaciół nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. „Franklin i skarb jeziora” to nowa część przygód bohatera, oparta na kinowej ekranizacji, która koncentruje się na misji uratowania ciężko chorej babci Franklina. Czy sympatycznemu żółwiowi oraz jego bliskim uda się sprostać zadaniu? Tego dowiecie się, sięgając po ten tytuł!

Koniecznie sprawdź również inne bajki do czytania dla 3-latka z serii Franklin:

Znasz już warte uwagi książeczki dla 3-latka!

Rodzice, którzy odkryją, jak wiele dobrego daje czytanie 3-latkowi, najczęściej nie chcą już wracać do wieczorów bez książki. Trudno się dziwić – dobra lektura potrafi wyciszyć, zaintrygować, a bardzo często także skłonić małego człowieka do refleksji. 

W naszej ofercie czekają na Ciebie kolejne równie angażujące tytuły – zarówno do wspólnego czytania, jak i samodzielnego poznawania ilustracji. Aby nie przegapić żadnych nowości, regularnie odwiedzaj stronę Świata Książki, a jeśli masz ochotę, zajrzyj też na naszego bloga – znajdziesz tam więcej czytelniczych inspiracji. 

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu o podobnej tematyce:

podpis_wiktoria_1_

Komentarze

Zamieszczenie komentarza nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy komentarza odnoszący się do towarów nabyli lub użytkowali dany produkt.