Dziady

 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
15,00 zł 17,90 zł Oszczędzasz 2,90 zł
„Dziady” są jednym z najbardziej charakterystycznych utworów polskiej lektury romantycznej. Cykl słynnych dramatów Adama Mickiewicza ukazał się w czterech częściach wydanych na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Poszczególne odsłony łączy ze sobą tytułowy słowiański obrzęd poświęcony duszom przodków.

„Dziady” – dramat romantyczny Adama Mickiewicza

„Dziady” to lektura z opracowaniem dla uczniów szkół podstawowych i średnich, która doskonale oddaje idee polskiego romantyzmu. Utwór porusza tematy miłości, folkloru, zjawisk nadprzyrodzonych oraz patriotyzmu. W III części „Dziadów” autor przedstawia koncepcję mesjanizmu, porównując ojczyznę pod zaborami do cierpiącego Chrystusa. Bohaterem dramatu Mickiewicza jest Gustaw-Konrad – nieszczęśliwie zakochany młodzieniec, który przechodzi wewnętrzną przemianę w więziennej celi.

„Dziady” – kolejność publikacji

Utwory zaliczane do cyklu „Dziady” ukazywały się w następującej kolejności:

„Dziady” część II (1822 r.),
„Dziady” część IV (1822 r.),
„Dziady” część III (1832 r.),
„Dziady” część I (1860 r.).

Części II oraz IV nazywane są „Dziadami wileńsko-kowieńskimi”, zaś część III to „Dziady drezdeńskie”. Określenia te odnoszą się do miejsc pobytu autora podczas tworzenia dzieł. Część I została wydana po śmierci artysty i jest uznawana za nieukończoną.

„Dziady” stworzył Adam Mickiewicz, jeden z najsłynniejszych polskich poetów okresu romantyzmu nazywany wieszczem narodowym. W jego bibliografii znajdują się również takie tytuły jak „Pan Tadeusz”, „Oda do młodości”, „Sonety krymskie” oraz „Ballady i romanse”.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Dziady
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.