
Opis
Chcieli żyć w strefie wolnej od LGBT, ale los spłatał im figla…
Big Burr to miasteczko, gdzie wszyscy się znają - a przynajmniej tak im się wydaje. Kiedy jednak zdobywa niechlubny tytuł „najbardziej homofobicznej miejscowości w Ameryce”, a przyznająca go organizacja na dwa lata przysyła tam queerową grupę zadaniową do pracy u podstaw i edukowania lokalsów, rezultaty są nie do przewidzenia.
Pogrążona w żałobie po synu Linda przyjmuje aktywistów z otwartymi ramionami, bo tylko oni nie wiedzą o jej bolesnej przeszłości.
Nastoletnia Avery, wściekła, że musiała zostawić Los Angeles, za wszelką cenę stara się nawiązać przyjaźnie w nowym liceum. Tyle że szkolni koledzy szybko odkrywają, że to jej mama kieruje grupą zadaniową.
Gabe, lokalny myśliwy, który mieszka w Big Burr od urodzenia, nagle czuje, że znalazł się na celowniku.
W miarę jak napięcie rośnie, związki się rozpadają, a bolesne prawdy wychodzą na jaw, zarówno starzy, jak i nowi mieszkańcy zaczynają się zastanawiać, czym jest poczucie przynależności. "Pod tęczą" to ciepła, pełna humoru, przejmująca opowieść o zawiłościach ludzkiej psychiki, związkach oraz tolerancji wobec siebie i innych.
Laskey z wdziękiem i wprawą odmalowuje poszczególne postaci, wciąga nas w ich intymne światy, pulsujące światłem i dźwiękiem… Bohaterowie stykają się ze sobą, a spotkania na trwale ich zmieniają. Niektórzy dostrzegą nawet, że mają wiele wspólnego z ludźmi, do których od dawna żywili nienawiść. Dzięki lekkiemu stylowi i głębokim przemyśleniom Laskey humanistyczny morał jest daleki od wyświechtanego dydaktyzmu. Obowiązkowa lektura na nasze czasy.
"The New York Times Book Review"
Wielobarwna, kameralna, głęboka psychologicznie książka Laskey traktuje o tolerancji we wszystkich jej aspektach.
"Los Angeles Times"
Ze względu na sarkastyczny humor i uniwersalne przesłanie "Pod tęczą" trafi do szerokiego grona czytelników, niezależnie od płci, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.
"Lambda Literary"
W swojej niezwykle aktualnej powieści Celia Laskey pokazuje, jak to jest być queer w społeczności, która brutalnie cię odrzuca. W mądrej i świetnie napisanej książce przeplatają się różne narracje – ich wspólnym motywem są tolerancja i próby przezwyciężenia traum i urazów. Znajdziemy w niej miłość i stratę, ból i rozkosz. Laskey jest utalentowaną, mądrą pisarką, która w powieściowym debiucie wnikliwie analizuje kondycję współczesnego człowieka.
Kristen Arnett, autorka bestsellerowej powieści "Mostly Dead Things"
Celia Laskey napisała wspaniałą, ciepłą i śmieszną powieść o podziałach i konfliktach we współczesnym świecie. Choć książka jest bardzo na czasie, autorka nie poświęca miłości i empatii na ołtarzu polityki, nie sieje też defetyzmu. Ci spośród nas, którzy przyjechali do miasta z rodzinnych wsi i małych miasteczek, natychmiast rozpoznają poszczególnych bohaterów, a w ich przeplatających się historiach znajdą tragizm i radość.
Shannon Pufahl, autorka "On Swift Horses"
Wraz z debiutem Celii Laskey na literackiej scenie pojawiła się ogromnie utalentowana, spostrzegawcza, zaangażowana pisarka feministyczna. Głos Laskey jest świeży i oryginalny. Na pewno jeszcze go usłyszymy.
Emily Rapp Black, autorka bestsellerowej książki "The Still Point of the Turning World"
Natychmiast zakochałem się w tej książce. Celia Laskey z humorem i empatią maluje kalejdoskopowy portret małej społeczności na queerowych rozdrożach… Lektura wzrusza i napawa człowieka nadzieją.
Joseph Cassara, autor The "House of Impossible Beauties"
Książka najlepszego sortu - czytelnik jest smutny, że już ją skończył. I nie może się doczekać kolejnych publikacji autorki.
Lori Ostlund, autorka "After the Parade"
Laskey pozwala bohaterom przemówić własnym głosem i każdemu
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Prószyński Media Sp. z o. o.
Rzymowskiego 28
02-697 Warszawa
dzialhandlowy@proszynskimedia.pl
226077925
Szczegóły
Recenzje
5,0(1)
Masz ten produkt?
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nie oceniaj książki po okładce.
Magdalena
Żyjemy w czasach, w których najłatwiej być czyjąś kopią. Warto brnąć za kimś, bo tak wygodniej - nie wychylając się, a swoje zdanie (często też prawdziwego siebie) mieć schowanego głęboko w komodzianej szufladzie. Stykając się z tą powieścią nie wiedziałam do końca czego się spodziewać. Przyznam, że podchodziłam do niej sceptycznie, gdyż myślałam że będzie na siłę narzucała poglądy. Tymczasem zmierzyłam się z różnymi formami jednego problemu - tożsamości płciowej, odkrywania własnej osoby, która u jednych bohaterów konkretnie sprecyzowana jest powodem do dumy, a u innych walką ze sobą i wszechobecnym „co ludzie powiedzą”. Prawda jest taka, że nigdy nikt nie będzie w stanie zadowolić wszystkich. Życie uczy charakteru, walki o tożsamość. Powyższa pozycja była dla mnie nowością, którą wchłonęłam z zaciekawieniem. PS. Bardzo pasuje tu pewne stwierdzenie: Nie oceniaj książki po okładce.
Magdalena
(0)20.07.2021 20:00
Nie oceniaj książki po okładce.
Żyjemy w czasach, w których najłatwiej być czyjąś kopią. Warto brnąć za kimś, bo tak wygodniej - nie wychylając się, a swoje zdanie (często też prawdziwego siebie) mieć schowanego głęboko w komodzianej szufladzie.
Stykając się z tą powieścią nie wiedziałam do końca czego się spodziewać. Przyznam, że podchodziłam do niej sceptycznie, gdyż myślałam że będzie na siłę narzucała poglądy. Tymczasem zmierzyłam się z różnymi formami jednego problemu - tożsamości płciowej, odkrywania własnej osoby, która u jednych bohaterów konkretnie sprecyzowana jest powodem do dumy, a u innych walką ze sobą i wszechobecnym „co ludzie powiedzą”. Prawda jest taka, że nigdy nikt nie będzie w stanie zadowolić wszystkich. Życie uczy charakteru, walki o tożsamość.
Powyższa pozycja była dla mnie nowością, którą wchłonęłam z zaciekawieniem.
PS. Bardzo pasuje tu pewne stwierdzenie: Nie oceniaj książki po okładce.Recenzja była pomocna?
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7