Zacznij wpisywać, aby wyszukać post!
Bestsellerowe filmy z naszej strony internetowej – hity na lato i nie tylko (maj 2025)
Wydawać by się mogło, że w dobie platform streamingowych tradycyjne płyty DVD i Blu-ray powoli zaczynają przechodzić do lamusa. Nic bardziej mylnego! Po formaty te chętnie sięgają nie tylko romantycy, pieczołowicie kolekcjonujący domową filmową biblioteczkę, ale też osoby, które lubią mieć dostęp do ulubionych tytułów bez konieczności posiadania internetu czy płacenia abonamentów. W naszym dzisiejszym zestawieniu znajdziesz aż 14 filmowych propozycji dla małych i dużych, które w ostatnich miesiącach cieszą się największą popularnością wśród klientów naszego sklepu. Poznaj je bliżej już teraz!
14 filmowych hitów na stronie Świata Książki, które musisz znać!
„Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”, reż. Julius Onah
Zaczynamy z wysokiego C, bo od najnowszej części „Kapitana Ameryki: Nowy wspaniały świat”. Sam Wilson oficjalnie przejął właśnie funkcję Kapitana Ameryki. Niedługo potem poznaje nowo wybranego prezydenta Stanów Zjednoczonych i trafia w środek wielkiego kryzysu na skalę międzynarodową. Czy uda mu się udaremnić spisek i ocalić świat przed ostateczną zagładą?
„Zaplątani (Disney Księżniczka)”, reż. Byron Howard, Nathan Greno
Kolejną z naszych propozycji jest najnowsza interpretacja „Roszpunki” w wersji disneyowskiej. Flynn Rajtar to najbardziej poszukiwany zbieg w całym królestwie. Szukając schronienia w jednej z wysokich wież, natrafia w niej na samą… Roszpunkę.
Jej znakiem rozpoznawczym jest nie tylko niezaprzeczalny urok osobisty (podobnie jak ma to miejsce w wypadku Flynna), ale też dwudziestometrowy złoty warkocz. Już wkrótce ten niecodzienny duet wyruszy w podróż życia, w której czeka ich wiele mniej i bardziej zabawnych perypetii. Gratka zarówno dla dużych, jak i małych miłośników wytwórni bajek Disneya.
„Diuna: Proroctwo. Sezon 1 (3 DVD)”, reż. Anna Foerster, John Cameron, Richard J. Lewis
Pierwszy sezon przebojowego serialu będącego ekranizacją legendarnego cyklu fantastycznego Franka Herberta. Jego akcja ma miejsce 10 tysięcy lat przed narodzinami Paula Atrydy i koncentruje się na historii dwóch sióstr z rodu Harkonnen, toczących bezwzględny bój z nieczystymi siłami stanowiącymi coraz większe zagrożenie dla całej ludzkości. To właśnie one stanowić będą trzon potężnej sekty kobiecej, która niedługo potem zacznie być znana pod nazwą Bene Gesserit.
„Mistrz Grozy – kolekcja 6 filmów”
Szukasz wciągającego filmu z dreszczykiem? Kolekcja ekranizacji najsłynniejszych dzieł Stephena Kinga z pewnością przyprawi Cię o gęsią skórkę. Składają się na nią takie niezapomniane tytuły, jak: „Dolores Claiborne”, „Kraina wiecznego szczęścia”, „Lśnienie”, „Łowca snów”, „Miasteczko Salem” oraz „To”. Który z nich stanie się Twoim ulubionym?
Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku, który swoją światową premierę miał pod koniec stycznia. Opowiada on o młodej i niezwykle atrakcyjnej dziewczynie imieniem Iris, która wraz ze swoim chłopakiem i grupą znajomych wyrusza do odosobnionego domku położonego gdzieś nad jeziorem. Pozornie zwyczajny wyjazd szybko przeradza się w koszmar, w którym nic nie jest takie, jak się początkowo wydaje. A wszystko to zarządzane przez zaawansowaną sztuczną inteligencję, zacierającą granicę między światem ludzi a maszyn.
„Stanley Kubrick – kolekcja (7 DVD)”
Stanley Kubrick to reżyser, którego nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Znaczący trzon jego twórczości obejmują (znakomite) adaptacje filmowe. Kolekcja 7 filmów DVD to doskonała okazja, aby je poznać lub… rozkochać się w nich na nowo. Znajdziesz w niej takie tytuły, jak „Mechaniczna pomarańcza”, „Barry Lyndon”, „2001: Odyseja kosmiczna”, „Full Metal Jacket”, „Lolita”, a także „Oczy szeroko zamknięte”.
„Katyń. Andrzej Wajda – kolekcja filmów XXI wieku”, Andrzej Wajda
Czas na prawdopodobnie najpoważniejszą pozycję w naszym dzisiejszym zestawieniu. Nakręcony przez Andrzeja Wajdy „Katyń” należy do kanonu współczesnego polskiego kina. Opowiada on o jednym z najbardziej przejmujących wydarzeń w historii naszego kraju, czyli zbrodni katyńskiej, do której doszło wiosną 1940 roku. W rolach głównych obsadzono plejadę najlepszych polskich aktorów – w tym Danutę Stenkę, Artura Żmijewskiego, Andrzeja Chyrę, Jana Englerta oraz Maję Ostaszewską.
„Mój brat niedźwiedź – Disney Zaczarowana Kolekcja”, reż. Aaron Blaise, Robert Walker
Przeurocza bajka Disneya z 2003 roku, opowiadająca o dorastaniu, przebaczeniu oraz sile miłości, która jest w stanie pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody. Jej akcja toczy się na dzikiej tundrze, gdzie pewien chłopiec imieniem Kenai za wszelką cenę próbuje pomścić swojego brata, który zginął w dramatycznej walce z niedźwiedziem. Kiedy uśmierca znienawidzone przez siebie zwierzę, duchy przodków za karę przemieniają go właśnie w niedźwiedzia. Aby wrócić do ludzkiej postaci, musi lepiej zrozumieć prawidła rządzące naturą i znaczenie swojego totemu, jakim jest… miłość.
W podróży tej towarzyszyć będzie mu niesforny niedźwiadek Koda, będący synem zabitego przez niego niedźwiedzia. W miarę upływu czasu ci zbliżają się do siebie, a Kenai zaczyna rozumieć, jak bardzo się pomylił, dokonując takich, a nie innych wyborów. Czy chłopakowi uda się naprawić popełnione błędy?
„Kompletnie nieznany”, reż. James Mangold
Timothée Chalamet to jedno z najgorętszych nazwisk Hollywood ostatnich lat. Młody aktor konsekwentnie wspina się po kolejnych szczeblach kariery, zbierając doskonałe recenzje zarówno ze strony krytyków, jak i zwykłych widzów. „Kompletnie nieznany” to najnowszy film w jego dorobku artystycznym.
Opowiada on historię Boba Dylana – legendarnego amerykańskiego autora tekstów, poety i piosenkarza oraz laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 2016 roku. Jak to możliwe, że kompletnie nieznany (nomen-omen) nastolatek z Minnesoty w tak krótkim czasie stał się jedną z najważniejszych postaci w historii muzyki XX wieku? Jak jego zawodowa droga przeplatała się z perypetiami na polu prywatnym?
Timothée Chalamet w roli Dylana zachwyca autentycznością oraz emocjonalną głębią. Przekonaj się, jak to się stało, że film ten otrzymał aż 8 nominacji do Oscara – w tym dla najlepszego reżysera i najlepszego aktora pierwszoplanowego.
A skoro o kolekcjach filmowych mowa… Jednym z naszych największych hitów sprzedażowych w historii nie tylko ostatnich miesięcy, ale i lat jest kultowa już seria filmów o Harrym Potterze. O fenomenie ekranizacji powieści J.K. Rowling napisano już wiele. Dla wielu z nas ich oglądanie stanowi nieodłączny coroczny rytuał, pozwalający choć na chwilę przenieść się do beztroskich czasów dzieciństwa. To niemal 1200 minut (bo tyle trwają łącznie wszystkie 8 filmów) magii, przygód i wzruszeń, które przeżywamy od pierwszej do ostatniej minuty. Składają się na nią następujące części:
- „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”
- „Harry Potter i Komnata Tajemnic”
- „Harry Potter i Więzień Azkabanu”
- „Harry Potter i Czara Ognia”
- „Harry Potter i Zakon Feniksa”
- „Harry Potter i Książę Półkrwi”
- „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1.”
- „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2.”

„Gladiator II”, reż. Ridley Scott
Ridley Scott wraca na wielki ekran z długo wyczekiwaną kontynuacją kultowego „Gladiatora”. To osadzona w starożytnym Rzymie saga, ukazująca, do czego zdolny jest człowiek ogarnięty chciwością, chęcią zemsty i niczym nieokiełznaną namiętnością.
Lucjusz (Paul Mescal) – lata po tym, jak był świadkiem tragicznej śmierci Maximusa z rąk własnego wuja – trafia do niewoli i zostaje zmuszony do walki na arenie Koloseum. By ocalić honor i przyszłość Cesarstwa, musi odnaleźć w sobie odwagę i siłę oraz stawić czoła swojemu przeznaczeniu.
„Obcy: Romulus”, reż. Fede Alvarez
Wielki powrót mistrza horroru Fede Alvareza. „Obcy: Romulus” stanowi hołd dla całej legendarnej serii, znanej wszystkim wielbicielom klasyki kina science-fiction. W czasie przeszukiwania zakamarków dawno opuszczonej stacji kosmicznej grupa buntowników dokonuje przerażającego odkrycia i zmuszona jest stanąć twarzą w twarz z jedną z najbardziej odrażających form istnienia w całym wszechświecie. W obliczu śmiertelnego zagrożenia zmuszeni będą stawić czoła nie tylko nieznanej formie życia, ale też własnym lękom i upiorom.
Doskonale przyjęta adaptacja kultowej gry komputerowej z 2013 roku o tym samym tytule. 2003 rok. Morderczy pasożytniczy grzyb zaczyna pustoszyć ziemię i dziesiątkować ludność, zamieniając tych, którzy ocaleli, w bezwzględne drapieżniki, zwane Zarażonymi. 20 lat później ocalały Joel (w tej roli znakomity Pedro Pascal) zostaje wynajęty przez grupę rebeliantów do szczególnego zadania: ma w bezpieczny sposób wyprowadzić zbuntowaną nastoletnią Ellie (Bella Ramsey) ze strefy objętej kwarantanną. Staje się to początkiem niebezpiecznej przeprawy przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone, w której odtąd będą zdani jedynie na swój spryt i zimną krew.
„Król Lew. Kolekcja (3 DVD)”, reż. Roger Allers, Rob Minkoff, Darrell Rooney, Bradley Raymond
„Miłość rośnie wokół nas” – to piosenka z pierwszej części „Króla Lwa”, która w wielu z nas budzi łezkę rozrzewnienia. Sygnowana logo Galapagos kolekcja 3 części „Króla Lwa” stanowi sentymentalną podróż do świata, który przed laty pokochaliśmy jako dzieci i który dziś chętnie pokazujemy naszym własnym pociechom. Zanurz się raz jeszcze w przygodach Simby, Pumby i Timona i odkryj tajemnice, jakie kryje w sobie afrykańska sawanna! Ogrom wzruszeń i śmiechu gwarantowane.
Najlepsze filmy ostatnich lat na stronie Świata Książki
Wiesz już, po które filmy w naszym zestawieniu sięgają najchętniej klienci sklepu internetowego Świata Książki. Wśród nich znalazły się zarówno długo wyczekiwane nowości, jak i dobrze znane klasyki. Niezależnie od tego, czy szukasz lekkiej komedii do obejrzenia z drugą połówką, wzruszającego wyciskacza łez czy kolekcji filmowej na beztroskie całonocne binge-watching, na naszej stronie znajdziesz dziesiątki propozycji skrojonych pod Twój gust. Zajrzyj do naszej oferty i zdecyduj, z którymi z nich zapoznasz się w pierwszej kolejności!
Sprawdź także inne artykuły na naszym blogu stworzone z myślą o filmomaniakach i zobacz, po jakie filmy warto sięgnąć, szukając rozrywki dla całej rodziny!

Komentarze
Zamieszczenie komentarza nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy komentarza odnoszący się do towarów nabyli lub użytkowali dany produkt.