
Opis
Zmiana klimatu to najpilniejszy i najpoważniejszy problem, z jaki ludzkość kiedykolwiek miała do czynienia. Sposób, w jaki zajmiemy się nim w ciągu następnych dziesięciu lat, określi świat, w którym będziemy żyć i jaki pozostawimy w spadku naszym dzieciom.
Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac - którzy prowadzili negocjacje podczas historycznego porozumienia paryskiego w 2015 roku - napisali ostrożną, ale optymistyczną książkę o zmieniającym się klimacie świata i losie ludzkości.
Autorzy przedstawiają dwa możliwe scenariusze dla naszej planety. W jednym z nich opisują życie na Ziemi do 2050 roku, jeśli nie uda nam się osiągnąć paryskich celów klimatycznych. Z drugiej pokazują, o ile wiele lepiej będzie się żyć w neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, regenerującym się świecie. Argumentują za bezpośrednim stawieniem czoła kryzysowi klimatycznemu, z determinacją i optymizmem. Przyszłość zależy od nas przedstawia nasze opcje i wskazuje, co rządy, korporacje i każdy z nas może i musi zrobić, abyśmy mogli odeprzeć katastrofę.
Jedna z najbardziej inspirujących książek, jakie w życiu czytałem.
Yuval Harari
Nie mogło być ważniejszej książki.
Richard Branson
To może być najważniejsze wezwanie do przebudzenia naszych czasów.
prof. Klaus Schwab, CEO World Economic Forum
Porozumienie paryskie było punktem zwrotnym dla ludzkości. W tej ważnej i aktualnej książce dwóch głównych twórców tego porozumienia pokazuje nam, dlaczego i jak możemy teraz zrealizować jego obietnicę.
Jane Goodall
Jesteśmy w krytycznym momencie dla przetrwania ludzi i reszty życia na Ziemi. Ta książka wyjaśnia, co musimy zrobić, aby ochronić naszą wspólną przyszłość.
Leonardo DiCaprio
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3
00-124 Warszawa
info@artmuseum.pl
22 596 40 10
Szczegóły
Recenzje
4,0(1)
Masz ten produkt?
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Przyszłość zależy od nas
Recenzja Księgarza Świat Książki
Podczas przygotowań do porozumienia paryskiego w 2015 roku, Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac prowadzili wyczerpujące negocjacje z jego sygnatariuszami, które w końcu zakończyły się sukcesem. Doświadczenia z tych negocjacji wykorzystali do napisania przewodnika „Przyszłość zależy od nas”. Książka rysuje dwa możliwe scenariusze dla naszej planety w zależności od stopnia osiągnięcia postulatów porozumienia paryskiego, a także przedstawia trzy postawy, które pomogą osiągnąć pozytywny efekt: niepoprawny optymizm, niewyczerpany dostatek i radykalna odnowa. Autorzy postulują, że to właśnie kształtowanie właściwej postawy, poczynając od aktywistów przez opinię publiczną oraz media, a na decydentach kończąc, powinno być naszą główną misją. „Miękkość” tego podejścia może być zaskakująca, zwłaszcza z ust architektów historycznych założeń mających na celu uniknięcie zagłady planety. Chociaż książka reklamuje się jako „przewodnik po kryzysie klimatycznym”, jest to trochę mylące. Czytelnik nie znajdzie w niej twardych danych, wykresów, czy dogłębnej analizy wpływu emisji węglowych na klimat. Zamiast tego dostanie wskazówki jak kształtować swoją własną postawę umysłową i jaka narracja dotycząca katastrofy klimatycznej ma największe szanse powodzenia. Jest to dobry poradnik dla aktywistów i osób, które poszukują języka, by mówić o klimacie, nie zapewnia natomiast wiedzy przedmiotu. Osobiście przyznaję, że niepoprawną optymistką nie jestem, ale lektura była dla mnie nie mniej inspirująca. Nela, księgarka, Poznań Galeria MM
Recenzja Księgarza Świat Książki
(0)20.07.2023 08:42
Przyszłość zależy od nas
Podczas przygotowań do porozumienia paryskiego w 2015 roku, Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac prowadzili wyczerpujące negocjacje z jego sygnatariuszami, które w końcu zakończyły się sukcesem. Doświadczenia z tych negocjacji wykorzystali do napisania przewodnika „Przyszłość zależy od nas”.
Książka rysuje dwa możliwe scenariusze dla naszej planety w zależności od stopnia osiągnięcia postulatów porozumienia paryskiego, a także przedstawia trzy postawy, które pomogą osiągnąć pozytywny efekt: niepoprawny optymizm, niewyczerpany dostatek i radykalna odnowa. Autorzy postulują, że to właśnie kształtowanie właściwej postawy, poczynając od aktywistów przez opinię publiczną oraz media, a na decydentach kończąc, powinno być naszą główną misją. „Miękkość” tego podejścia może być zaskakująca, zwłaszcza z ust architektów historycznych założeń mających na celu uniknięcie zagłady planety.
Chociaż książka reklamuje się jako „przewodnik po kryzysie klimatycznym”, jest to trochę mylące. Czytelnik nie znajdzie w niej twardych danych, wykresów, czy dogłębnej analizy wpływu emisji węglowych na klimat. Zamiast tego dostanie wskazówki jak kształtować swoją własną postawę umysłową i jaka narracja dotycząca katastrofy klimatycznej ma największe szanse powodzenia. Jest to dobry poradnik dla aktywistów i osób, które poszukują języka, by mówić o klimacie, nie zapewnia natomiast wiedzy przedmiotu. Osobiście przyznaję, że niepoprawną optymistką nie jestem, ale lektura była dla mnie nie mniej inspirująca.
Nela, księgarka, Poznań Galeria MMRecenzja była pomocna?
- 1
- 2
- 3
- 4
Seria






