
Opis
Tuż obok rozgrywa się zupełnie inna walka, niemająca nic wspólnego z brutalną siłą - walka wywiadów.
Oficer Abwehry Schielke musi rozwiązać zagadkę godną detektywa: odnaleźć mordercę ludzi powiązanych z wywożeniem z miasta dzieł sztuki. Przy okazji, być może, odnaleźć same działa sztuki i zapewnić sobie spokojne, dostatnie życie po wojnie. Ale to będzie później. Na razie musi przeżyć i dotrwać do końca swojej gangsterskiej przygody.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Fabryka Słów sp. z o.o.
Poznańska 91
05-850 Ożarów Mazowiecki
sekretariat@dressler.com.pl
+48 22 733 50 00
Szczegóły
Recenzje
5,0(2)
Masz ten produkt?
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Pacyfista na wojnie
chomiczkowe.recenzje
Do tej pory jedynymi książkami Andrzeja Ziemiańskiego jakie czytałem, były powieści fantasy, dlatego kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Takiej książki prędzej oczekiwałbym po jego imienniku z nazwiskiem na P. Jednakże, zdecydowanie nie żałuję, iż sięgnąłem po ten tytuł i dałem mu szansę, choć opinie na internecie były różnorakie z przewagą tych gorszych. Dawno już nie czytałem książek wojennych, dlatego ta lektura była dla mnie odświeżająca. A już na pewno nie miałem okazji zaznajomić się z taką opowieścią o zmaganiach na froncie, która niewiele traktuje o walkach. Dzięki temu tytuł ten wyróżnia się na tle powieści o podobnym zabarwieniu. Głównym bohaterem „Ucieczki z Festung Breslau” jest oficer Abwehry, Schielke, pacyfista w każdym calu. Dostaje on bardzo trudne zadanie, polegające na rozwiązaniu zagadki tajemniczych morderstw ludzi, zajmujących się pakowaniem dzieł sztuki do wywozu z miasta. Śledztwo, które przerosło już wielu może otworzyć drogę do wielkiej kariery lub w przypadku niepowodzenia, definitywnie ją zakończyć. Schielke jest postacią charyzmatyczną i zapadającą w pamięć, choć musi ustąpić pola Holmesowie, czyli najlepszemu bohaterowie powieści. Obydwaj panowie są bardzo dobrze napisani, a sceny z ich udziałem należą do najlepszych w całej książce. Nie brakuje jednak również mniej znaczących, za to ciekawych bohaterów, którzy przewijają się na stronicach powieści. Fabuła książki jest wciągająca, czyta się ją szybko i ciężko się oderwać, gdy już się zacznie, mi osobiście zdarzyło się pochłonąć ponad 200 stron na raz. Wielowątkowość akcji sprawia, że czytelnik się nie nudzi, a ponadto, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy militariów, jak i fani wątków miłosnych. Co do faktów historycznych, nie wypowiem się czy wszystko w książce się zgadzało, ale nie wychwyciłem jakichś rażących błędów. Nie sądzę również, by pisarz tego pokroju, co Andrzej Ziemiański pozwolił sobie na takie zaniedbania i nie przeprowadził porządnego researchu. „Ucieczkę z Festung Breslau” gorąco polecam fanom wszelkiej maści utworów wojennych, jak i osobom, które poszukują czegoś nowego do przeczytania. Ciekawa fabuła, nietuzinkowe postaci oraz solidne zakończenie sprawiają, że jest to książka, po którą warto sięgnąć.
Połączenie humoru i sensacji z wojną w tle
Pani_papierek
"Ucieczka z Festung Breslau" to przede wszystkim powieść rozrywkowa, w której humor i kryminalna intryga przeplatają się ze scenami akcji. Od pierwszych stron można polubić bohaterów, a dialogi są świetnie napisane. Wbrew pozorom powieść ma antywojenny wydźwięk, obnażając bezsens wojny - a także łatwość zmiany stron w podążaniu za własnym interesem. To powieść, z którą nie sposób się nudzić!
chomiczkowe.recenzje
(0)06.04.2022 23:03
Pacyfista na wojnie
Do tej pory jedynymi książkami Andrzeja Ziemiańskiego jakie czytałem, były powieści fantasy, dlatego kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Takiej książki prędzej oczekiwałbym po jego imienniku z nazwiskiem na P. Jednakże, zdecydowanie nie żałuję, iż sięgnąłem po ten tytuł i dałem mu szansę, choć opinie na internecie były różnorakie z przewagą tych gorszych. Dawno już nie czytałem książek wojennych, dlatego ta lektura była dla mnie odświeżająca. A już na pewno nie miałem okazji zaznajomić się z taką opowieścią o zmaganiach na froncie, która niewiele traktuje o walkach. Dzięki temu tytuł ten wyróżnia się na tle powieści o podobnym zabarwieniu.
Głównym bohaterem „Ucieczki z Festung Breslau” jest oficer Abwehry, Schielke, pacyfista w każdym calu. Dostaje on bardzo trudne zadanie, polegające na rozwiązaniu zagadki tajemniczych morderstw ludzi, zajmujących się pakowaniem dzieł sztuki do wywozu z miasta. Śledztwo, które przerosło już wielu może otworzyć drogę do wielkiej kariery lub w przypadku niepowodzenia, definitywnie ją zakończyć. Schielke jest postacią charyzmatyczną i zapadającą w pamięć, choć musi ustąpić pola Holmesowie, czyli najlepszemu bohaterowie powieści. Obydwaj panowie są bardzo dobrze napisani, a sceny z ich udziałem należą do najlepszych w całej książce. Nie brakuje jednak również mniej znaczących, za to ciekawych bohaterów, którzy przewijają się na stronicach powieści.
Fabuła książki jest wciągająca, czyta się ją szybko i ciężko się oderwać, gdy już się zacznie, mi osobiście zdarzyło się pochłonąć ponad 200 stron na raz. Wielowątkowość akcji sprawia, że czytelnik się nie nudzi, a ponadto, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy militariów, jak i fani wątków miłosnych. Co do faktów historycznych, nie wypowiem się czy wszystko w książce się zgadzało, ale nie wychwyciłem jakichś rażących błędów. Nie sądzę również, by pisarz tego pokroju, co Andrzej Ziemiański pozwolił sobie na takie zaniedbania i nie przeprowadził porządnego researchu.
„Ucieczkę z Festung Breslau” gorąco polecam fanom wszelkiej maści utworów wojennych, jak i osobom, które poszukują czegoś nowego do przeczytania. Ciekawa fabuła, nietuzinkowe postaci oraz solidne zakończenie sprawiają, że jest to książka, po którą warto sięgnąć.Recenzja była pomocna?
Pani_papierek
(0)04.04.2022 13:03
Połączenie humoru i sensacji z wojną w tle
"Ucieczka z Festung Breslau" to przede wszystkim powieść rozrywkowa, w której humor i kryminalna intryga przeplatają się ze scenami akcji. Od pierwszych stron można polubić bohaterów, a dialogi są świetnie napisane. Wbrew pozorom powieść ma antywojenny wydźwięk, obnażając bezsens wojny - a także łatwość zmiany stron w podążaniu za własnym interesem. To powieść, z którą nie sposób się nudzić!
Recenzja była pomocna?
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5