Hamlet

  • nowość
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
24,95 zł Oszczędzasz 11,95 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 25,40 zł.

Uzupełnij swoją biblioteczkę o dzieła Williama Shakespeare’a w świetnym przekładzie Macieja Słomczyńskiego w nowym, ekskluzywnym wydaniu kolekcjonerskim. Zaczytaj się w największych dziełach literatury światowej. Książki możesz kupić już dziś w księgarni Świat Książki.


To szaleństwo, lecz jest w nim metoda…


Po nagłej i niespodziewanej śmierci króla Hamleta tron Danii obejmuje jego brat Claudius, który również poślubia Gertrudę – wdowę po zmarłym bracie. Syn Hamleta – młodzieniec o tym samym imieniu, co jego ojciec – nie może przeboleć straty ukochanego rodzica. Ponadto jest bardzo zgorszony zachowaniem matki, która wyjątkowo szybko otrząsnęła się po śmierci męża, znajdując pocieszenie u boku Claudiusa. Na zamku pojawia się duch zmarłego króla, który opowiada Hamletowi o okolicznościach swojej śmierci i zaczyna namawiać go do zemsty. Młodzieniec początkowo nie jest przekonany, czy warto wierzyć duchowi, postanawia jednak okazać mu zaufanie. Przybiera pozę niezrównoważonego szaleńca, aby zebrać dowody obciążające stryja. W grę wchodzą jeszcze uczucia łączące go z córką Poloniusa, Ofelią… Do czego doprowadzi obłęd Hamleta?


William Shakespeare


Angielski dramaturg, poeta i aktor, żyjący w latach 1564-1616. Jeden z czołowych pisarzy angielskich, reformator teatru. Stworzył między innymi 38 utworów dramatycznych oraz 154 sonety. Jego dzieła należą do kanonu literatury na całym świecie.


Maciej Słomczyński


Urodził się w 1920 roku, zmarł w 1998. Był tłumaczem i pisarzem. Pod pseudonimem Joe Alex napisał kilka powieści kryminalnych, a także cykl powieści historycznych dla młodzieży „Czarne Okręty”. Jako jedyny tłumacz przełożył na język polski wszystkie dzieła Williama Shakespeare’a.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Hamlet
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.