Makbet

  • -32%
  • nowość
  • Polecamy
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
23,67 zł 34,90 zł Oszczędzasz 11,23 zł

Odkryj najsłynniejsze dzieła Williama Shakespeare’a w przekładzie Macieja Słomczyńskiego w nowym, ekskluzywnym wydaniu kolekcjonerskim. Zaczytaj się w ponadczasowej klasyce literatury. Książkę kupisz już dziś w księgarni Świat Książki.


Do czego może prowadzić żądza władzy?


Makbet wraz z przyjacielem Bankiem są dowódcami wojsk Duncana, króla Szkocji. Podczas powrotu z bitwy rycerzom ukazują się wiedźmy, które wieszczą, że Makbet wkrótce będzie królem. Ten początkowo w ogóle w to nie wierzy, jednak z czasem przepowiednia rzeczywiście powoli zaczyna się spełniać. Po tym, jak zostaje tanem Cawdoru, Makbet zaczyna myśleć o poszerzeniu swojej władzy. Za namową swojej żony, Lady Makbet, zabija króla Duncana, który przybył na jego dwór, i obejmuje tron. Tuszowanie śladów skłania go do popełniania coraz to kolejnych zbrodni. Im więcej morderstw Makbet ma na swoim koncie, tym mniej skrupułów odczuwa…
W swoim dramacie Shakespeare – jak zawsze niezwykle trafnie – ukazuje, do czego zdolny jest człowiek, jak bardzo pod wpływem ogromnej żądzy władzy może się zmienić jego charakter i jak tragiczne mogą być konsekwencje owych zmian. „Makbet” to wciąż – mimo upływu ponad czterystu lat od jej powstania – niezwykle aktualna historia będąca jednocześnie przestrogą.


William Shakespeare


Żył w latach 1564-1616. Angielski dramaturg, poeta i aktor. Jeden z czołowych pisarzy angielskich, reformator teatru. Twórca między innymi 38 utworów dramatycznych oraz 154 sonety. Jego dzieła należą do kanonu literatury na całym świecie.


Maciej Słomczyński


Urodził się w 1920 roku, zmarł w 1998. Był tłumaczem i pisarzem. Pod pseudonimem Joe Alex napisał kilka powieści kryminalnych, a także cykl powieści historycznych dla młodzieży „Czarne okręty”. Jako jedyny przełożył na język polski wszystkie dzieła Williama Shakespeare’a.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Makbet
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.